Вчені заявили, що нова імунотерапія може зробити кров більш «молодою»

Вчені зупинили деякі ознаки старіння імунної системи у мишей за допомогою нового методу лікування, який одного дня може бути застосований і до людей. Нова імунотерапія працює, порушуючи природний процес, в якому імунна система з віком стає упередженою до вироблення одного типу клітин, повідомляє Live science.

У новому дослідженні, опублікованому в середу (27 березня) в журналі Nature, вчені розробили терапію на основі антитіл, яка робить кров більш «молодою». Антитіла прикріплюються до клітин-мішеней і позначають їх як такі, що підлягають знищенню імунною системою.

Автори вводили терапію мишам віком від 18 до 24 місяців, що приблизно еквівалентно віку людини від 56 до 69 років.

Через вісім тижнів після лікування дослідники вакцинували мишей проти вірусу, з яким вони ніколи раніше не стикалися. Миші, які отримали імунотерапію, мали більш адекватну імунну відповідь на вакцинацію, ніж неліковані миші, виробляючи більше Т-лімфоцитів проти вірусу.

«Ми вважаємо, що це дослідження являє собою перші кроки в застосуванні цієї стратегії до людей», – сказав Росс. Однак інші експерти застерігають від поспішних висновків.

Дослідження на мишах є «важливим» доказом концепції, але наразі важко оцінити значення отриманих результатів, вважає д-р Янко Ніколіч-Зугіч, професор кафедри імунотерапії та імунобіології, доктор наук, професор кафедри імунології та імунобіології в Університеті Арізони, який не брав участі в дослідженні. На його думку, необхідно провести додаткову роботу, щоб зрозуміти, наскільки добре терапія переводить імунну систему в більш молодий, ефективний стан.

Крім того, дослідження не враховувало потенційні довгострокові побічні ефекти лікування, такі як анемія або дефіцит еритроцитів, сказала доктор Іларія Беллантуоно, професор з питань старіння опорно-рухового апарату в Університеті Шеффілда у Великій Британії, яка не брала участі в дослідженні.

Хоча це «цікаве» дослідження, необхідно провести додаткову роботу, щоб зрозуміти, чи може воно призвести до «значущих змін» в імунній системі, повідомила Беллантуоно в електронному листі для Live Science, незалежно від того, чи це стосується мишей, чи людей.

Ольга Степанова

Recent Posts

У 2025 році ФОПи знову будуть зобов’язані платити ЄСВ – нардеп

Згідно із Законом №2120 підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний…

7 хв. ago

За інформацію про військових ТЦК українців штрафують та позбавляють волі: що відомо

У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…

16 хв. ago

Принц Вільям визнав свою поразку, зустрівшись із колишніми покидьками суспільства

Днями 42-річний принц Вільям зробив емоційне звернення до мешканок Ньюпорта, коли здійснив самотній візит до Південного Уельсу,…

25 хв. ago

За їзду в куртках: водіїв штрафують на 5000

З настанням холодів водії стали утеплюватися, при цьому мало хто з них знімає верхній одяг,…

44 хв. ago

Довідка ВЛК та виїзд за кордон: ТЦК вляпався за відмазки від мобілізації – гроші ллються фурами

Влада Закарпаття розкрила складну схему, пов'язану з незаконною видачею довідок ВЛК (військово-лікарської комісії), які дозволяють…

53 хв. ago

Російські воєнкори погрожують атакою по Львівщині: яка головна ціль окупантів

У російських пропагандистських каналах з'явилися повідомлення про начебто місцезнаходження військової бази НАТО на Яворівському полігоні…

1 годину ago