У пацієнта більше шансів вижити, якщо його лікар – жінка: дослідження

Після шпиталізації шанси на виживання у літніх пацієнтів трохи вищі, якщо їхній лікар – жінка. Таку тенденцію виявили американські лікарі-дослідники. Результати опубліковано в журналі Annals of Internal Medicine.

Автори дослідження проаналізували випадкову вибірку пацієнтів, які скористалися американською системою медичного страхування для пенсіонерів Medicare. Загалом було вивчено понад 458 тисяч медичних карток жінок і близько 318 тисяч карток чоловіків, які потрапили в лікарню в період з 2016 по 2019 рік.

Дослідження показало, що шанси на виживання залежать від статі – як самого пацієнта, так і лікаря. Зазначається, що лікарі-жінки дісталися приблизно 31% пацієнтів обох статей.

Підрахунки виявили, що за перший місяць після госпіталізації помирає трохи більше ніж 8% пацієнтів-жінок: 8,15%, якщо лікар – жінка, та 8,38%, якщо лікар – чоловік. Різниця становить 0,23%.

У пацієнтів-чоловіків смертність у середньому помітно вища – понад 10% за перший місяць. Але й тут підрахунки виявили кореляцію зі статтю лікаря, хоч і менш виражену. Так, у жінок-лікарів за перший місяць померло в середньому 10,15% пацієнтів-чоловіків, у чоловіків-лікарів – у середньому 10,23%. Різниця – 0,08%.

Хоча різниця і виглядає мізерною, автори дослідження визнали її статистично значущою. Тим більше, що тенденція зберігається і під час повторних госпіталізацій пацієнтів, які раніше вижили.

“Отримані результати говорять про те, що лікарі жіночої та чоловічої статі практикують медицину по-різному. Ці відмінності досить відчутні, щоб впливати на стан здоров’я пацієнтів”, – зазначив старший автор дослідження доктор Юсуке Цугава.

Автори зазначають, що нові дослідження мають виявити безпосередні причини того, чому смертність пацієнтів залежить від статі лікаря і чому ця різниця у пацієнтів-жінок утричі вища, ніж у пацієнтів-чоловіків.

За словами співавтора роботи Лізи Ротенштейн, ймовірною причиною може бути те, що лікарі-жінки зазвичай приділяють більше часу спілкуванню з пацієнтами і, як наслідок, краще вивчають анамнез. Крім того, жінки частіше обговорюють своїх пацієнтів з колегами і можуть давати підказки одна одній.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

6 години ago