Самотність зводить наше тіло з розуму: вчені пов’язали нестачу спілкування і тягу до солодкого

Багато хто з нас коли-небудь тягнувся за шоколадкою або морозивом під час самотнього вечора, і, згідно з останніми дослідженнями, у цієї тяги є наукова і незвичайна причина. Дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open, пов’язало саме почуття самотності з помітним збільшенням потягу до солодких продуктів, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, включно з нестабільним психічним здоров’ям, збільшенням ваги і такими захворюваннями, як діабет 2 типу та ожиріння, пише Medical Xpress.

Арпана Гупта, доцент і директор Центру нейробіології стресу і стійкості імені Г. Оппенгеймера при Каліфорнійському університеті, очолила це дослідження. Під час нього вчені вивчали хімічний склад мозку 93 жінок пременопаузального віку, щоб зрозуміти, як самотність впливає на їхню реакцію на їжу. Результати показали, що самотність не тільки збільшує відсоток жиру в організмі, а й призводить до нездорових харчових звичок, таких як харчова залежність і неконтрольоване вживання їжі.

За допомогою магнітно-резонансної томографії дослідники спостерігали за реакцією мозку учасників на зображення солодких і солоних продуктів. У тих, хто почувався ізольованим, спостерігали підвищену активність у ділянках мозку, пов’язаних із тягою до цукру, і знижену активність у ділянках, пов’язаних із самоконтролем. Гупта зазначила: “Соціальна ізоляція може спричиняти потяг до їжі, схожий із потягом до соціальних зв’язків і це неспроста”, наголосивши на глибокому взаємозв’язку між нашою соціальною взаємодією, процесами в мозку і харчовою поведінкою.

Для тих, хто стикається з соціальною тривогою або ізоляцією, автори порадили виявляти тригери за допомогою ведення щоденника і невеликих соціальних контактів, концентруватися на інших, а не на собі, і замінювати негативні висловлювання про себе позитивними думками і твердженнями. Подібні прийоми допоможуть не тільки впоратися з миттєвим стресом і тривогою, а й пом’якшити довгострокові проблеми зі здоров’ям, пов’язані з самотністю. Визнання цих закономірностей — перший крок на шляху до більш здорових соціальних і харчових звичок.

FacebookFacebookTwitterTwitterTelegramTelegram
Ольга Степанова

Recent Posts

Як швидко прибрати квартиру за 30 хвилин: покроковий план

Іноді гості вже на порозі, а вдома — хаос. Не панікуйте! Навіть якщо часу обмаль,…

55 хвилин ago

Україна розширює критерії: хто тепер може заробити статус інваліда війни

Постраждалі жителі звільнених українських територій зможуть отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Про це повідомило Міністерство…

1 годину ago

NI: Чи стане Сі Цзіньпін довічним лідером Китаю

У Китаї ходять чутки про швидкий відхід голови КНР Сі Цзіньпіна , який з 2012 року правив…

1 годину ago

Зарплата вчителя зросте до 2028 року: що закладено в бюджетну декларацію

Кабінет міністрів прогнозує помірне зростання середньої зарплати вчителя. Через декілька років заробітна плата педагогів зросте…

1 годину ago

Reuters: У ЄС зробили жорстке попередження Китаю

У Європейському Союзі попередили Китай про наслідки підтримки війни Росії в Україні. Як пише Reuters , про…

1 годину ago

РФ вдарила по ТЦК у Полтаві: є загиблі й поранені

Сьогодні вранці армія країни-агресора масовано атакувала "Шахедами" Полтаву та кілька разів влучила біля будівлі Полтавського об'єднаного міського…

2 години ago