Мобільна медична капсула: інноваційна розробка українців. ВІДЕО

Легкі, мобільні та адаптовані до умов фронту – стабілізаційні контейнери. Це мобільні медичні капсули для порятунку військових на передовій. Вони обладнані всім необхідним, аби надати першу допомогу пораненому бійцю. Такі контейнери виробили українські інженери і військові медики разом із французькими волонтерами, пише  5.ua.

Медична капсула підвищує шанси врятувати життя воїна. Контейнер мобільний. Тут можна надавати допомогу пораненим бійцям на шляху до найближчого стабілізаційного пункту.

За оцінками медиків, половина поранених бійців гине на шляху до стаціонарних стабілізаційних пунктів. Або ж відбувається зараження інфекцією, що призводить до ампутацій. Аби зменшити такі вИпадки, українські інженери, військові медики і французькі волонтери створили стабілізаційний контейнер. Француз Дам’ян Аррі-Марен надає гуманітарну і медичну допомогу українським військовим. Аби розробити медичну капсулу, три місяці провів на фронті.

“Усі медики нам говорять одне й те саме. Битва і боротьба за життя українських бійців – це битва проти часу. Ідея була в тому щоб скоротити час евакуації і відповідно врятувати життя і здоров’я більшої кількості бійців”, – розповідає керівник проєкту STABNET Дам’ян Аррі-Марен.

Стабілізаційний контейнер – автономний. Він обладнаний двома інверторними генераторами. Якщо один виходить із ладу або потребує відпочинку, автоматично вмикається другий. Безперервно кожен із них може працювати до 6-тьох годин. Контейнер можна легко буксирувати будь-яким повнопривідним автомобілем або фургоном завдяки невеликій вазі. Також є теплоакустична ізоляція, аби ворог не зміг побачити медичну капсулу.

Окрім кардіомонітора, контейнер має операційний стіл, портативний УЗД-сканер, апарат ШВЛ, кисневий концентратор і ручний дефібрилятор.

“Ці всі прилади були враховані згідно протоколу надання невідкладної медичної допомоги міністерством охорони здоров’я, і в максимально стислому варіанті, але вбудовані, влаштовані, прилаштовані, для того щоб лікарі, які знаходяться в медичних пунктах, могли надати весь аспект своїх вмінь, знань і навичок, для рятування життя поранених”, – пояснює лікарка-хірургиня спеціальної медичної частини ЗСУ Людмила Сакали.

Але є ще над чим працювати.

“Пропонується використання цього контейнеру на відстані від зони бойових дій 2, 4, 8 км, але ми з вами всі розуміємо що це зона небезпечна, йдуть обстріли, використовують безпілотні літальні апарати, дрони, тому для мене один із самих головних було безпека. На превеликий жаль, даний контейнер поки що виробниками не обладнаний відповідною бронею захисту, тому я зробив це перше зауваження, що на мою думку, він має бути броньованим”, – зазначає головний хірург ЗСУ Костянтин Гуменюк.

Перші 10 таких контейнерів планують відправити у найгарячіші точки фронту.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Жінка заснула під час автозасмаги: обличчя стало темно-зеленим

Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…

4 години ago

Ухилянтів будуть шукати посилено: чий статус інвалідності перевірятимуть ще раз

З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…

4 години ago

Політична “лотерея” Маска: суд дозволив роздавати мільйони нерішучим виборцям

У Філадельфії, штат Пенсильванія, суддя схвалив рішення, яке дозволяє Ілону Маску виплачувати по 1 мільйон…

4 години ago

Як розпізнати перші ознаки розладів харчової поведінки

Розлади харчової поведінки (РХП) – це серйозні психічні розлади, які проявляються через надмірну тривожність щодо…

5 години ago

Науковці підтвердили “помсту” воронів: птахи пам’ятають образи до 17 років

Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи…

5 години ago

У паризькій електричці сталася жорстока бійка з сокирами

У Франції на вокзалі Озуа-ла-Ферр'єр сталася жорстока сутичка між групами, озброєними ножами та сокирами. Інцидент…

5 години ago