Мобільна медична капсула: інноваційна розробка українців. ВІДЕО

Легкі, мобільні та адаптовані до умов фронту – стабілізаційні контейнери. Це мобільні медичні капсули для порятунку військових на передовій. Вони обладнані всім необхідним, аби надати першу допомогу пораненому бійцю. Такі контейнери виробили українські інженери і військові медики разом із французькими волонтерами, пише  5.ua.

Медична капсула підвищує шанси врятувати життя воїна. Контейнер мобільний. Тут можна надавати допомогу пораненим бійцям на шляху до найближчого стабілізаційного пункту.

За оцінками медиків, половина поранених бійців гине на шляху до стаціонарних стабілізаційних пунктів. Або ж відбувається зараження інфекцією, що призводить до ампутацій. Аби зменшити такі вИпадки, українські інженери, військові медики і французькі волонтери створили стабілізаційний контейнер. Француз Дам’ян Аррі-Марен надає гуманітарну і медичну допомогу українським військовим. Аби розробити медичну капсулу, три місяці провів на фронті.

“Усі медики нам говорять одне й те саме. Битва і боротьба за життя українських бійців – це битва проти часу. Ідея була в тому щоб скоротити час евакуації і відповідно врятувати життя і здоров’я більшої кількості бійців”, – розповідає керівник проєкту STABNET Дам’ян Аррі-Марен.

Стабілізаційний контейнер – автономний. Він обладнаний двома інверторними генераторами. Якщо один виходить із ладу або потребує відпочинку, автоматично вмикається другий. Безперервно кожен із них може працювати до 6-тьох годин. Контейнер можна легко буксирувати будь-яким повнопривідним автомобілем або фургоном завдяки невеликій вазі. Також є теплоакустична ізоляція, аби ворог не зміг побачити медичну капсулу.

Окрім кардіомонітора, контейнер має операційний стіл, портативний УЗД-сканер, апарат ШВЛ, кисневий концентратор і ручний дефібрилятор.

“Ці всі прилади були враховані згідно протоколу надання невідкладної медичної допомоги міністерством охорони здоров’я, і в максимально стислому варіанті, але вбудовані, влаштовані, прилаштовані, для того щоб лікарі, які знаходяться в медичних пунктах, могли надати весь аспект своїх вмінь, знань і навичок, для рятування життя поранених”, – пояснює лікарка-хірургиня спеціальної медичної частини ЗСУ Людмила Сакали.

Але є ще над чим працювати.

“Пропонується використання цього контейнеру на відстані від зони бойових дій 2, 4, 8 км, але ми з вами всі розуміємо що це зона небезпечна, йдуть обстріли, використовують безпілотні літальні апарати, дрони, тому для мене один із самих головних було безпека. На превеликий жаль, даний контейнер поки що виробниками не обладнаний відповідною бронею захисту, тому я зробив це перше зауваження, що на мою думку, він має бути броньованим”, – зазначає головний хірург ЗСУ Костянтин Гуменюк.

Перші 10 таких контейнерів планують відправити у найгарячіші точки фронту.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Шлюб Чарльза та Камілли рятують три спальні: ЗМІ дізналися, де спить подружжя

Секрет міцного шлюбу короля Карл III і королева Камілла з’ясували ЗМІ — ймовірно він пов’язаний…

26 хв. ago

Золото, розпʼяття та діаманти: в Україні продають “божественний” iPhone за ціною б/в авто

Звичайний iPhone (навіть останньої моделі) вже мало кого може здивувати. Тому українці, які точно хочуть заявити про…

32 хв. ago

Курячі ніжки як спецзасіб: Укрпошта відбивалася від собак їжею — подробиці

Листонош захищали не газом і не кийками, а… курячими стегенцями. Саме м’ясо мало стати бар’єром…

38 хв. ago

Буде «Насіровський прорив»: фіскального корупціонера рятує військова форма — подробиці

Суд над колишнім головою Державної фіскальної служби Романом Насіровим знову зірвався. Причина — несподівана: обвинувачений…

46 хв. ago

Новий податковий удар: українці платитимуть за перекази між банківськими картками

В Україні запровадили нове податкове правило: тепер навіть 1 гривня, переказана на банківську картку, може…

50 хв. ago

Трамп пояснив, чому взяв паузу в запровадженні тарифів

Президент США Дональд Трамп пояснив своє рішення тимчасово призупинити дію глобальних торговельних тарифів на 90…

56 хв. ago