Руйнує наш мозок: дефіцит вітаміну D виявився небезпечнішим, ніж вважалося раніше

Дослідження вчених виявило потужний зв’язок між дефіцитом вітаміну D і депресією, відкривши ширший вплив цього вітаміну не лише на здоров’я кісток і загальний настрій. Дослідження, в якому взяли участь близько 4000 літніх людей в Ірландії, за якими ретельно слідкували протягом чотирьох років, показало, що в людей, які не мають достатньої кількості вітаміну D, на 75% частіше проявляються симптоми депресії. Ці результати свідчать про прямий вплив вітаміну D на роботу мозку, що потенційно може пов’язувати його з більш серйозними неврологічними захворюваннями, такими як хвороба Паркінсона і деменція, пише PsyBlog.

Доктор Роберт Бріггс, провідний дослідник, наголосив на значущості цієї наукової роботи, заявивши: “Це найбільше репрезентативне і найповніше дослідження ризику розвитку депресії та статусу вітаміну D у літніх людей, яке коли-небудь проводилося в Ірландії”. Він зазначив, що отримані результати можуть істотно вплинути на політику громадської охорони здоров’я, особливо на користь використання добавок вітаміну D як профілактичного заходу проти цього захворювання.

Ба більше, наслідки дефіциту вітаміну поширюються не тільки на літніх людей, стверджують учені. В іншому дослідженні було виявлено аналогічний зв’язок між низьким рівнем вітаміну D і посиленням депресивних симптомів у молодих жінок, особливо виражених у вигляді постійних негативних думок. Доктор Імон Лерд, співавтор дослідження, зазначив несподівану силу впливу вітаміну, навіть якщо враховувати інші змінні. Він підкреслив актуальність цих результатів для Ірландії, де дефіцит вітаміну D є вельми поширеним явищем, на що впливають як сезонні зміни, так і низький рівень споживання харчових добавок.

Ці дослідження свідчать, що вітамін D може відігравати вирішальну роль у психічному здоров’ї, коли йдеться не тільки про здоров’я кісток і зміну настрою. Вони також підтверджують важливість контролю рівня вітаміну D в межах рутинної оцінки стану здоров’я і вказують на потенційні переваги прийому добавок як простого, але ефективного втручання для зниження ризику розвитку депресії в різних вікових групах. Автори закликають переглянути роль вітаміну D у громадській охороні здоров’я, особливо в регіонах, де природне сонячне світло, основне джерело вітаміну D, часто обмежене.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 хв. ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

12 хв. ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

20 хв. ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

27 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

36 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

45 хв. ago