В австралійському Університеті Фліндерса група дослідників зробила відкриття в галузі походження раку, вивчивши особливі структури в нашій ДНК, відомі як циркулярні РНК. На відміну від типових лінійних ниток РНК, кільцеві РНК утворюють замкнуті петлі і викликали інтерес вчених завдяки своїй потенційній ролі в розвитку захворювань, зокрема раку. Вони дізналися про те, що ці структури здатні непомітно втручатися в роботу нашого організму і призводити до катастрофічних наслідків, пише Knowridge.
У результаті ретельного вивчення вчені виявили, що циркулярні РНК можуть прикріплятися до ДНК, яка слугує кресленням для створення і підтримки нашого тіла. Це приєднання іноді вносить у креслення помилки, схожі на друкарські помилки в підручнику. Вони можуть порушувати роботу клітин і потенційно призводити до таких захворювань, як рак, вважають учені.
Важливість цього відкриття стала очевидною після вивчення зразків крові новонароджених. Команда порівняла зразки крові немовлят, у яких згодом розвинулася лейкемія, з тими, у кого лейкемії не було, і виявила підвищений рівень певної циркулярної РНК у групі хворих. Цей висновок дає змогу припустити, що ці РНК можуть відігравати певну роль у тому, чому в одних людей розвивається рак, а в інших — ні.
Доктор Ванесса Конн, одна з авторів дослідження, зазначила, що ці циркулярні РНК можуть об’єднуватися в кластери і спричиняти кілька змін ДНК одночасно, тим самим прискорюючи перетворення здорової клітини на ракову. Це підкреслює небезпечну природу цих генетичних елементів.
Наслідки цих відкриттів величезні, оскільки вони можуть прокласти шлях для лікування і профілактики раку. Команда Університету Фліндерса продовжує вивчати, як циркулярні РНК впливають на інші захворювання, і їхня робота обіцяє збагатити наше розуміння того, як проявляються і розвиваються хвороби. Їхній прогрес дає надію на розробку більш точних діагностичних інструментів та ефективних методів лікування, наближаючи потенційне запобігання таким захворюванням, як рак, до їхнього повного розвитку. З кожним новим відкриттям дослідники отримують нові відомості, які одного чудового дня можуть призвести до повної та дієвої профілактики цих захворювань.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…