Генетика вирішує все: вчені дізналися, чому одні люди хворіють на рак, а інші ні

В австралійському Університеті Фліндерса група дослідників зробила відкриття в галузі походження раку, вивчивши особливі структури в нашій ДНК, відомі як циркулярні РНК. На відміну від типових лінійних ниток РНК, кільцеві РНК утворюють замкнуті петлі і викликали інтерес вчених завдяки своїй потенційній ролі в розвитку захворювань, зокрема раку. Вони дізналися про те, що ці структури здатні непомітно втручатися в роботу нашого організму і призводити до катастрофічних наслідків, пише Knowridge.

У результаті ретельного вивчення вчені виявили, що циркулярні РНК можуть прикріплятися до ДНК, яка слугує кресленням для створення і підтримки нашого тіла. Це приєднання іноді вносить у креслення помилки, схожі на друкарські помилки в підручнику. Вони можуть порушувати роботу клітин і потенційно призводити до таких захворювань, як рак, вважають учені.

Важливість цього відкриття стала очевидною після вивчення зразків крові новонароджених. Команда порівняла зразки крові немовлят, у яких згодом розвинулася лейкемія, з тими, у кого лейкемії не було, і виявила підвищений рівень певної циркулярної РНК у групі хворих. Цей висновок дає змогу припустити, що ці РНК можуть відігравати певну роль у тому, чому в одних людей розвивається рак, а в інших — ні.

Доктор Ванесса Конн, одна з авторів дослідження, зазначила, що ці циркулярні РНК можуть об’єднуватися в кластери і спричиняти кілька змін ДНК одночасно, тим самим прискорюючи перетворення здорової клітини на ракову. Це підкреслює небезпечну природу цих генетичних елементів.

Наслідки цих відкриттів величезні, оскільки вони можуть прокласти шлях для лікування і профілактики раку. Команда Університету Фліндерса продовжує вивчати, як циркулярні РНК впливають на інші захворювання, і їхня робота обіцяє збагатити наше розуміння того, як проявляються і розвиваються хвороби. Їхній прогрес дає надію на розробку більш точних діагностичних інструментів та ефективних методів лікування, наближаючи потенційне запобігання таким захворюванням, як рак, до їхнього повного розвитку. З кожним новим відкриттям дослідники отримують нові відомості, які одного чудового дня можуть призвести до повної та дієвої профілактики цих захворювань.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

50 секунд ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

9 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

20 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

29 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

37 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

44 хв. ago