Краще не їсти: 5 продуктів, які можуть зіпсувати настрій

Коли нам сумно, ми часто обираємо продукти, які можуть швидко підняти нам настрій і зробити нас щасливими. Але це щастя оманливе. Багато з подібних підсилювачів настрою в довгостроковій перспективі можуть тільки посилити проблеми з настроєм. Про те, які продукти погіршують настрій, пише Fit For Fun.

Цукор збільшує ризик психічних розладів

Фото: Freepik

Морозиво та шоколад можуть лише ненадовго підняти вам настрій, якщо вам сумно. Як показує британське дослідження, люди, які споживають понад 67 грамів цукру на день разом із солодощами або безалкогольними напоями, значно частіше страждають на психічні розлади, ніж ті, хто споживає менше 40 грамів цукру.

Штучно доданий цукор спочатку піднімає настрій і дає енергію, але в довгостроковій перспективі шкодить стрункій фігурі та психіці. Наслідки можуть включати депресію або тривогу.

Жирна їжа псує настрій

Вам може здаватися, що стрес та поганий настрій можна поліпшити піцою і бургерами, але це не так. Вам слід двічі подумати, перш ніж їсти жирну їжу, оскільки це може швидко негативно вплинути на вашу психіку.

Висока частка шкідливих жирів у їжі може рано чи пізно призвести до хронічного запалення в кишківнику, що, своєю чергою, може спричинити психологічне навантаження.

Якщо ви регулярно їсте нездорову їжу замість корисних поживних продуктів, необхідних організму для вироблення гормону щастя серотоніну, то ваш настрій погіршиться. Відповідно до цього результати американського дослідження показують, що споживання смажених і сильно оброблених продуктів безпосередньо пов’язане з депресією.

Прості вуглеводи роблять вас млявим

Фото: Freepik

Макарони або білий хліб не тільки швидко насичують, а й мають чудовий смак. Однак занадто багато вуглеводів можуть порушити гормональний баланс.

Дослідження Американського журналу клінічного харчування показують, що збільшення споживання швидких вуглеводів може значно збільшити ризик депресивних настроїв.

Причина проста: прості вуглеводи підвищують рівень цукру в крові, що викликає гормональну реакцію в організмі. Швидко досягнуте відчуття ситості знову перетворюється на голод, а ще ви відчуваєте млявість і втому.

Якщо ви все ще не хочете обходитися без хліба або макаронів, виберіть цільнозерновий варіант. Клітковина забезпечує ваш організм стійкою енергією та довше зберігає відчуття ситості.

Дієтичні напої пригнічують вироблення серотоніну

Більшість штучно підсолоджених напоїв містять хімічний підсолоджувач аспартам, який виготовляється з амінокислоти фенілаланіну.

Результати дослідження показують, що фенілаланін викликає підвищення концентрації норадреналіну і дофаміну в короткостроковій перспективі, але сильно пригнічує вироблення серотоніну в довгостроковій перспективі.

Таким чином, ви зможете підтримувати це відчуття щастя, тільки якщо вживатимете напої щодня. Однак експерти категорично не радять цього робити через шкідливі інгредієнти, що входять до складу.

Кофеїн викликає перепади настрою

Фото: Freepik

Кофеїн дає нам енергію, необхідну вранці, і багатьом людям складно уявити повсякденне життя без чашечки цього ароматного напою. Але якщо дві або три чашки допомагають нам стати бадьорішими і навіть позитивно впливають на наше здоров’я, занадто велика кількість кави має протилежний ефект.

Занадто багато кофеїну може не тільки викликати занепокоєння, а й негативно вплинути на тіло і розум. Можливими наслідками можуть бути головні болі, різкі перепади настрою і навіть тривога.

Ольга Степанова

Recent Posts

Генштаб Ізраїлю затвердив план наступу на Ліван – Israel National News

Начальник Генерального штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Герці Халеві провів оцінку ситуації в північному командуванні за участю…

2 хв. ago

Рослини “розмовляють” одна з одною, і ми зможемо незабаром вивчити їхню мову – науковці

Багато хто сприймає рослини як мовчазні та пасивні, проте сучасна наука показує, що ці зелені…

11 хв. ago

Норвегія виявила високий рівень радіації з Чорнобилю: що сталось насправді

Влада Норвегії заявила про підвищення рівня радіації біля арктичного кордону з Росією. В Осло заявили, що високий…

23 хв. ago

В Україні хочуть створити армію, якій не треба буде воювати

Капітан Лев Пашко, відомий як "Хорус" та герой України, висловився про мобілізацію в Україні в інтерв'ю для…

32 хв. ago

Прогноз погоди на осінь 2024: скільки триматиметься тепло і коли прийдуть зливи

Цьогоріч вересень та жовтень будуть на 2-3 градуси тепліші, ніж зазвичай. Загалом середньомісячна температура повітря…

43 хв. ago

Безугла вимагає відставки Умєрова та Сирського: у чому причина

Скандальна народна депутатка Мар’яна Безугла заявила про необхідність відправити у відставку міністра оборони Рустема Умєрова…

52 хв. ago