У гонитві за довгим життям багато хто з нас вдається до різних дієт, медичних препаратів і практик. Однак учені з’ясували, що один із найефективніших методів є в кожного з нас і медицина тут ні до чого.
Доведено, що вдячність покращує як фізичне здоров’я, так і емоційний стан. Нещодавнє дослідження розширило ці висновки, припустивши, що люди, які відчувають вищий рівень вдячності, також мають нижчий ризик смерті. Про те, як прояв турботи і доброти непомітно захищає нас від найстрашнішого пише KSL.
Дослідники проаналізували дані наукової праці Nurses’ Health Study, в якій узяли участь близько 50 000 жінок віком від 69 до 96 років, які заповнили анкету подяки в 2016 році. Учасниці оцінювали свою згоду з такими твердженнями, як “Мені є за що дякувати в житті” і “Я вдячна найрізноманітнішим людям”. До 2019 року дані засвідчили, що у жінок із найвищим рівнем вдячності ризик смерті від усіх причин, включно із серцево-судинними захворюваннями, раком і нейродегенеративними захворюваннями, був на 9% нижчим, ідеться в їхньому дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Psychiatry.
“Вдячність — це потужний інструмент: потужний для щастя, потужний для усунення бодай незначних депресивних симптомів, потужний для поліпшення здоров’я, потужний для захисту від передчасної смерті — і це те, що може зробити кожен”, — сказав доктор Тайлер Вандер-Віл, старший автор дослідження і професор Гарвардської школи громадського здоров’я імені Т.Х. Чана. За три роки спостереження померли 4 608 учасників. Дослідження показало, що серед учасників із найнижчим рівнем вдячності померло 2 153 особи, серед учасників із помірним рівнем вдячності — 1 273 особи, а серед учасників із найвищим рівнем вдячності — 1 182 особи.
Подальший аналіз показав, що люди, які відчувають вдячність, як правило, молодші, мають партнерів, беруть участь у соціальних або релігійних групах і мають кращий загальний стан здоров’я. Доктор Вандер-Віл наголосив, що, незважаючи на важливість цих чинників, вдячність сама по собі робить значний внесок у зниження ризику смертності. Включення вдячності в повсякденне життя може мати численні переваги для здоров’я, як-от зміцнення імунної системи, зниження кров’яного тиску та поліпшення здоров’я серця.
Ті, хто практикує вдячність, зазвичай краще сплять, у них вища самооцінка і нижчий рівень тривоги, стресу та депресії. Докторка Еміліана Сімон-Томас із наукового центру Greater Good у Каліфорнійському університеті в Берклі пропонує три стратегії розвитку подяки: вести щоденник подяки, писати листи тим, хто позитивно вплинув на ваше життя, та бути конкретною у висловленні своєї вдячності. Вона наголошує, що практикувати вдячність можна почати з невеликих повсякденних жестів, наприклад, з банальної вдячності за тепло сонця.
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…