Сніданок має забезпечувати третину денної потреби у калоріях. Дуже важливо, аби він був ситним і водночас корисним. Адже без повноцінного сніданку вам буде важко акумулювати енергію та зосередитись на роботі. Разом із цим, не варто відмовлятись від ранкового прийому їжі, бо це спровокує переїдання протягом дня.
Про те, які є правила здорового сніданку, розповідає дієтолог Світлана Фус в Instagram.
“Під час кожного приймання їжі половину тарілки повинні складати овочі. Вживати їх можна в різній формі: цілими, у вигляді салатів, у свіжому і приготованому вигляді, як інгредієнт котлет, запіканок і т. д”, – каже дієтолог.
Фус наголошує, що важливо пам’ятати, що 400 г овочів і 200 г фруктів – це мінімум, який необхідно вживати за день.
1/4 тарілки повинні займати джерела корисного білка – м’ясо, риба, яйця, сир, якщо ви добре його переносите.
“Бобові – також джерело і рослинного білка, і складних вуглеводів. Тому іноді вони можуть займати половину тарілки”, – пояснює Фус.
Ще 1/4 тарілки мають бути вуглеводи з високим вмістом клітковини. До таких продуктів належать: крупи, цілозерновий хліб, паста з твердих сортів пшениці.
“Не забувайте про жири. Частину з них ми отримуємо в складі м’яса, риби, круп, бобових, горіхів, насіння, авокадо, а решту бажано додавати у вигляді оливкової, лляної олії, масла. Важливо пам’ятати про кількість”, – наголошує дієтолог.
Фус зазначає, що ці правила дозволять вам приготувати повноцінні, різноманітні страви на кожне приймання їжі. Складені таким чином страви забезпечать вас нутрієнтами необхідними для здоров’я. Також у харчуванні важливо дотримуватись балансу та різноманітності.
Рецепт корисного сніданку:
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…