Вчені виявили ртуть в одній із найбільш споживаних у світі риб. Видобуток та спалювання вугілля супроводжуються виділенням ртуті. Понад 50 років тому викиди цього отруйного елемента були обмежені. Контроль над забрудненням діє лише суші. Весь цей час ртуть продовжувала потрапляти до океану.
Про це пише ВВС.
Вчені встановили, що вона накопичується у тунцях, які споживають заражений видобуток. Тунець є одним із найбільш затребуваних на ринку видів промислових риб. Щороку люди споживають тонни тунця. Водночас вони навіть не здогадуються про небезпеку, що їм загрожує.
Автор дослідження Аніас Медьє з цього приводу зазначив, що в 1971-2022 роках рівень ртуті в тунцях, які мешкають в Тихому океані, залишався незмінним. Винятком у цьому відношенні була північно-західна частина океану. Там рівень ртуті збільшувався через викиди електростанцій, що працюють в Азії.
Медьє підкреслив, що ртуть накопичувалася в тунцях десятиліттями. У зв’язку з цим навіть при значному скороченні шкідливих викидів концентрація цієї отруйної речовини в океані почне зменшуватися не відразу. Людям необхідно буде набратися терпіння, щоби побачити результат.
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…