Мармелад — універсальні ласощі, які добре поєднуються з багатьма продуктами, і вони приносять певну користь для здоров’я, якщо зроблені з натуральних інгредієнтів. Проте деяким людям його вживання також потребує обережності.
Традиційно мармелад готують шляхом згущення фруктових соків, часто з фруктів, багатих на пектин, таких як яблука, абрикоси, айва і чорна смородина.
Спочатку в процесі використовувалися тільки фруктовий сік та цукор, але пізніше для досягнення гелеподібної консистенції було введено желатин, пектин або агар-агар.
Сьогодні промисловий мармелад зазвичай виготовляється шляхом змішування фруктового пюре чи соку з цукром чи патокою, желатином чи агар-агаром, котрий іноді штучними барвниками і ароматизаторами.
Корисні версії мармеладу готуються з натуральних фруктових соків та барвників, але багато виробників вибирають хімічні добавки та дешевші альтернативи, які можуть вплинути на його харчову цінність.
Одна з основних переваг мармеладу для здоров’я пов’язана з пектином – волокном, що міститься в багатьох фруктах.
Відомо, що пектин:
Знижує рівень поганого холестерину.
Нормалізує обмін вуглеводів та жирів.
Підтримує здоров’я шлунково-кишкового тракту.
Допомагає загоєнню шкіри.
Допомагає виводити важкі метали із організму.
Ще один поширений інгредієнт мармеладу, агар-агар, отриманий з водоростей, допомагає покращити функцію печінки, виводячи токсини та відходи з організму.
Він також сприяє поліпшенню моторики шлунка і, оскільки він багатий на йод, може бути корисний людям з проблемами щитовидної залози.
Мармелад, виготовлений з желатину або пектину, також може бути корисним для здоров’я суглобів, оскільки він допомагає зміцнювати хрящову тканину.
Хоча мармелад і приносить користь здоров’ю, в повному обсязі мармелади однакові. Промислово вироблені сорти часто містять штучні барвники, ароматизатори та хімічні добавки, які можуть викликати алергічні реакції та інші проблеми зі здоров’ям.
Навіть з натуральним мармеладом важливо дотримуватися помірності. Якщо він зроблений з використанням агар-агару, надмірне споживання може призвести до перевантаження йодом, що може спричинити проблеми зі здоров’ям. Крім того, через високий вміст цукру, мармелад не рекомендується людям з діабетом, хоча для них доступні версії без цукру.
Підсумовуючи, можна сказати, що, хоча мармелад може бути корисним доповненням до раціону, якщо він зроблений з натуральних інгредієнтів, важливо вибирати його з розумом і вживати в помірних кількостях, особливо тим, хто має особливі проблеми зі здоров’ям, такі як проблеми зі щитовидною залозою чи діабет.
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…
Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…
Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…
Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…
Російське командування надає перевагу швидкому набору новобранців замість їх якісної підготовки. Це ж стосується і…
Водіям розповіли, що означає новий знак у Австрії – білі кола на дорозі. Про це повідомив Telegrafi. В…