Чому ви часто прокидаєтеся вночі: експерт назвала 7 причин і дала поради

Для багатьох людей проблемою є ранкові пробудження. Але іноді ми прокидаємося посеред ночі і без будильника. Якщо це відбувається часто, то стає проблемою, адже заважає нормально виспатися.

Як пояснила виданню Tomsguide консультант зі сну Маріанн Тейлор, короткотривале пробудження вночі є нормальним явищем, але до певної міри.

“Коли ми переходимо через цикли сну, у нас є часткове пробудження, хоча ми можемо цього не пам’ятати. Однак якщо ми часто прокидаємося повністю, це може змусити нас не спати протягом деякого часу, залишаючи нас виснаженими до ранку”, – розповіла вона.

За словами експерта, коли пробудження посеред ночі стають проблемою, варто відшукати її корінь та усунути. У більшості випадків, це одна з наступних причин:

  1. Надто пізня вечеря. Споживання великої кількості або просто важкої їжі перед сном може посилити метаболічну активність, що ускладнить засинання і порушить нічний сон. Певні типи їжі, особливо з високим вмістом цукру або жиру, можуть стимулювати нервову систему, викликати дискомфорт або розлад травлення, заважаючи сну. Їжа пізно ввечері також може збільшити ймовірність виникнення кислотного рефлюксу або печії, що теж заважає сну.
  2. Гучні звуки в домі чи на вулиці. Гучні звуки можуть вивести нас із глибокої стадії сну, що призведе до фрагментарного режиму сну та погіршення загальної якості сну. Якщо це у ваших силах, спробуйте позбутися джерела шуму, або знайдіть спосіб ізолювати спальню від нього.
  3. Забагато випитої рідини перед сном. Надмірне споживання рідини ввечері, особливо кофеїнових і алкогольних напоїв, які можуть діяти як діуретики, стане причиною пробудження для відвідування туалету. Звісно, це не сприяє нормальному відпочинку. До речі, певна їжа, багато рідиною, матиме той самий ефект. Наприклад, кавун.
  4. Проблеми з гормонами. З віком сон, як правило, стає більш фрагментованим протягом ночі. У жінок нічні пробудження стають більш поширеними під час менопаузи та спричинені коливаннями естрогену.
  5. Надлишок світла в спальні. В ідеалі спальні мають бути якомога темнішими, щоб сприяти виробленню мелатоніну, гормону сну, який допомагає нам заснути та залишатися в стані сну. Це також важливо, коли настає світанок і природне світло починає просочуватися рано вранці: чим темніше в кімнаті, тим менше порушується наш цикл сну.
  6. Вживання алкоголю ввечері. Алкоголь пригнічує стадію швидких рухів очей під час сну, яка має вирішальне значення для когнітивних функцій і пам’яті. Навіть якщо ви швидко заснули після того, як випили, ви, швидше за все, прокинетеся вночі.
  7. Стрес. Занепокоєння та стрес активують реакцію організму “бийся або тікай”, викликаючи вивільнення гормонів стресу кортизолу та адреналіну. Ці фізіологічні реакції можуть підвищити рівень збудження, ускладнюючи засинання.
Ольга Степанова

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

50 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

51 хв. ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

2 години ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

3 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

3 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

4 години ago