Смерть під час сексу: нехай мужики, але хто з жінок ризикує життям

У сексу існує безліч фізичних та психологічних переваг, серед яких зниження кров’яного тиску, покращення імунітету та сну. Під час акту фізичної близькості та оргазму в нашому організмі вивільняється окситоцин, який також називають гормоном кохання. Саме він відіграє важливу роль для побудови довіри та зв’язку між людьми.

Але є й темна сторона: люди іноді вмирають під час чи невдовзі після сексу, пише ScienceAlert. На щастя, статистика смертей під час сексу є надзвичайно низькою і становить 0,6% усіх випадків раптової смерті.

Є багато причин, чому це відбувається з людьми. У більшості випадків це викликано фізичним навантаженням або ліками, що відпускаються за рецептом (наприклад, препаратами для лікування еректильної дисфункції), або забороненими наркотиками, такими як кокаїн, або тим і іншим.

Вчені кажуть, що ризик раптової серцевої смерті (РСС) зростає із віком. Згідно з дослідженням, проведеним у Німеччині, серед 32 000 раптових смертей за 33-річний період 0,2% випадків сталися під час сексуальної активності.

Раптова смерть наздоганяла в основному чоловіків, чий середній вік становив 59 років, і найчастішою причиною був серцевий напад, також відомий як інфаркт міокарда. Дослідження раптової серцевої смерті та сексуальної активності у США, Франції та Південній Кореї показують аналогічні результати.

Проте нещодавно дослідники із Лондонського університету Святого Георгія виявили, що раптова смерть під час сексу характерна не лише для чоловіків середнього віку. У дослідженні вивчали раптову серцеву смерть у 6847 випадках, що сталися у період із січня 1994 року до серпня 2020 року.

З них 17 (0,2%) сталися протягом однієї години після сексуальної активності. Середній вік смерті становив 38 років, і 35% випадків припало на жінок, що вище, ніж у попередніх дослідженнях. Ці смерті зазвичай не були викликані серцевими нападами, як це спостерігається у чоловіків похилого віку. У половині випадків причиною було раптове порушення серцевого ритму, який називається синдромом раптової аритмічної смерті.

Друге місце зайняло розшарування аорти, на яку припало 12% смертей. Інші випадки були пов’язані зі структурними аномаліями, такими як кардіоміопатія (захворювання серцевого м’яза, через яке серцю важче перекачувати кров до інших частин тіла) або з рідкісною групою генетичних захворювань, відомих як каналопатії.

Нове дослідження передбачає, що раптова серцева смерть у людей до 50 років в основному викликана синдромом раптової аритмічної смерті або кардіоміопатією. Тому молоді люди, у яких були діагностовані ці стани, повинні проконсультуватися зі своїм кардіологом про ризик, пов’язаний із сексуальною активністю. Однак низький рівень смертності у цих дослідженнях передбачає, що ризик дуже низький – навіть у людей із існуючими захворюваннями серця.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

38 секунд ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

3 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

13 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

18 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

28 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

34 хв. ago