Андрій Поддєрьогін повідомив, що однією з переваг е-гривні може стати використання її при офлайн розрахунках.
Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін у бліцінтерв’ю для видання PaySpace Magazine назвав переваги і розповів про особливості е-гривні, інформує Національний банк України.
Андрій Поддєрьогін повідомив, що ключовим призначенням е-гривні є ефективне виконання всіх функцій грошей, доповнюючи готівкову та безготівкову форми гривні. Користувачі матимуть змогу без обмежень обирати, якою формою гривні здійснювати розрахунки.
“Згідно Закону України «Про платіжні послуги» цифрові гроші Національного банку (е-гривня) – це електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк. Тобто е-гривня – грошова одиниця України, яка є законним платіжним засобом в Україні і може існувати лише в безготівковій формі.
Одразу варто підкреслити, що ключове призначення е-гривні – ефективно виконувати всі функції грошей, доповнюючи готівкову та безготівкову форми гривні, а не стати заміною вже наявних форм грошей. Користувачі матимуть змогу без обмежень обирати, якою формою гривні (готівковою або безготівковою, у тому числі е-гривнею) здійснювати розрахунки.
Основна перевага е-гривні для користувачів, яку ми виокремлюємо, що вона повинна бути прямим зобов’язанням її емітента – Національного банку перед користувачами. Водночас е-гривня має виконувати всі функції грошей, бути зручною та доступною у використанні для громадян, бізнесу, державних органів, банків та небанківських надавачів платіжних послуг. Тобто Національний банк буде єдиним емітентом е-гривні, яка функціонуватиме на загальнодержавному рівні.
Гаманець (рахунок) користувача е-гривні, до якого буде доступ через надавача платіжних послуг, має вестись в єдиному реєстрі на технологічному рішенні, за яке відповідатиме Національний банк. При цьому Національний банк не буде володіти чи мати доступ до будь-якої персональної інформації користувачів е-гривні.
Однією з переваг може стати використання е-гривні при офлайн розрахунках, яку ми також вивчаємо в проєкті «Е-гривня». Ще однією з вважливих переваг ми вбачаємо можливість програмованості платіжних операцій з е-гривнею, оскільки технологія DLT потенційно надає більше можливостей для її реалізації. На нашу думку, використання єдиної платформи е-гривні спростить створення інноваційних програмованих послуг для користувачів.
Розглядаємо зокрема такі варіанти програмованості операцій з е-гривнею:
Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…
Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…
Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ви сьогодні відчуваєте, що ваше самопочуття нагадує старий Wi-Fi — повільний і нестабільний, то…
Російські атаки на українські міста стають дедалі жорстокішими й непередбачуваними. У хід ідуть різні види…