Міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України за лютий-2024 скоротилися на 3,8%, до 37,1 млрд дол. Обсяг резервів зменшується другий місяць поспіль, проте сума досі близька до рекордних показників за всю історію України.
Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ). Регулятор зазначає, що падіння відбулося насамперед через валютні інтервенції НБУ для збереження стійкості гривні та виплат за держборгом в іноземній валюті. Частково це падіння компенсувалося грошовими надходженнями від міжнародних партнерів.
Показник резервів, як і раніше, близький до рекордного рівня ЗВР України, якого було досягнуто в серпні-2023, – 41,7 млрд дол. Нинішній обсяг резервів покриває фінансування 4,9 місяця майбутнього експорту. “Нормою”, за міжнародними стандартами, вважаються 2-3 місяці.
Золотовалютні резерви країни використовуються для міжнародних розрахунків та платежів (у тому числі за держборгом) та покриття дефіциту платіжного балансу. Крім того, вони потрібні для стабілізації курсу гривні – щоб у разі потреби Нацбанк міг продати інвалюту на міжбанківському ринку та таким чином компенсувати її дефіцит. |
---|
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…