Міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України за лютий-2024 скоротилися на 3,8%, до 37,1 млрд дол. Обсяг резервів зменшується другий місяць поспіль, проте сума досі близька до рекордних показників за всю історію України.
Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ). Регулятор зазначає, що падіння відбулося насамперед через валютні інтервенції НБУ для збереження стійкості гривні та виплат за держборгом в іноземній валюті. Частково це падіння компенсувалося грошовими надходженнями від міжнародних партнерів.
Показник резервів, як і раніше, близький до рекордного рівня ЗВР України, якого було досягнуто в серпні-2023, – 41,7 млрд дол. Нинішній обсяг резервів покриває фінансування 4,9 місяця майбутнього експорту. “Нормою”, за міжнародними стандартами, вважаються 2-3 місяці.
Золотовалютні резерви країни використовуються для міжнародних розрахунків та платежів (у тому числі за держборгом) та покриття дефіциту платіжного балансу. Крім того, вони потрібні для стабілізації курсу гривні – щоб у разі потреби Нацбанк міг продати інвалюту на міжбанківському ринку та таким чином компенсувати її дефіцит. |
---|
У неділю, 19 січня, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Синоптики прогнозують невеликий мокрий…
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…