Аналіз боргової стійкості (DSA) України, який провів Міжнародним валютним фондом за час останнього, третього перегляду програми розширеного фінансування EFF, може вказувати на часткове списання державного боргу.
Про це пише Інтерфакс-Україна.
Зазначається, що у документах прямої згадки про часткове списання боргу немає. Однак МВФ заявляє про необхідність знизити держборг до 2028 року до 82% ВВП і до 65% ВВП у 2033 році.
“МВФ бачить наш державний борг стійким при коефіцієнті борг/ВВП на рівні 82% у 2028 році. При цьому МВФ прогнозує, що без реструктуризації держборг України зросте до 91,2% ВВП у 2028 році, — а отже, для досягнення стійкості Україні варто зменшити цей борг на 9,2% від ВВП, або приблизно на $21 млрд”, — сказав керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.
Враховуючи ситуацію, можна зробити висновок, що МВФ допускає часткове списання боргу.
“Із цього можна зробити висновок, що МВФ бачить потенціал списання державного боргу цього року приблизно на $15 млрд. Це дуже велика сума, якщо врахувати, що основним об’єктом такого списання мають стати єврооблігації, загальна сума випуску яких становить $21,2 млрд”, — сказав він.
Однак аналітик групи ICU Михайло Демків зазначив, що висновок МВФ написаний так розпливчасто, що з нього не можна чітко визначити параметри реструктуризації, однак ринок чекає на списання боргу.
МВФ бачить потенціал списання державного боргу України цього року приблизно на $15 млрд
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…