Мін’юст продовжує розпродавати своє майно заради побудови нових в’язниць, які відповідають європейським стандартам, й такі лоти мають шалену популярність: колонію у Львові продали за 377,5 млн грн при стартовій вартості у 132,7 млн грн.
Колонію в центрі Умані на вулиці Європейській, 27б виставили на продаж за 150 тис. грн, а продали за 29 млн грн. Окрім споруд площею 3 143,5 м кв. покупець – депутат однієї з громад на Черкащині Борис Пахолюк отримав ще й ділянку на 0,6 га. Про це стало відомо з оголошення на сайті Рrozorro.sale, яке опублікували у вівторок, 2 квітня 2024 року.
Фонд державного майна продав на аукціону споруди колишньої Уманської виправної колонії. Початкова ціна під час торгів зросла у 194 рази.
«В аукціоні взяли участь 42 учасники. Стартова ціна – 149,4 тис грн. Фінальна – 29 млн грн, – написав у соцмережі голова Фонду держмайна Віталій Коваль. – Цей успішний приклад вкотре показує, що сьогодні ринок сам регулює вартість об’єктів. І твердження, що «під час війни приватизація не на часі» – це міф. Сьогодні не на часі – генерувати збитки для держави».
Засновник компанії Inzhur Андрій Журжій вважає, що колишня колонія знаходиться на гарній локації, яка підійде «як для житла, так і для комерції за певних умов».
«Стартова ціна майже 150 тисяч гривень. Шара, як за такий об’єкт! Але і місто невелике десь 80-90 тисяч населення, – написав Журжій. – Вирішили зробити закриту ставку 2 024 001 гривень. О 12.35 розпочався аукціон на Prozorro і відкрились закриті ставки: 42 учасники і найвища закрита ставка — 22 000 000 гривень!… Підемо, напевно, краще збирати кошти на приватизацію Ocean Plaza».
Нагадаємо, що у жовтні 2020 року за даними міністерства юстиції в Україні було 27 законсервованих в’язниць, які планували продати. У червні 2021 року колонію у Львові продали за 377,5 млн грн при стартовій ціні у 132,7 млн грн.
Найбільшу ставку за «Уманьміськбуд» та біблійну церкву «Примирення» у завершальному етапі аукціону зробив Борис Пахолюк. Він запропонував за майно та землю в’язниці 29 млн грн.
За інформацією аналітичної платформи YouControl, чоловік з таким ім’ям та прізвищем зареєстрований як власник сільськогосподарського товариства «Дружба». Це підприємство знаходить у селі Острівець Уманського району Черкащини. За даними аналітичної системи на «Дружбу» зареєстровано 234 ділянки та 4 об’єкти нерухомості.
Крім цього, у травні 2024 року Борис Пахолюк подав декларацію як депутат Бабанської ОТГ, де вказав ділянки, своє авто VOLKSWAGEN ID.4 CROZZ 2023 року випуску та зарплату в «Дружбі» у 2023 році на рівні 370 тис. 940 грн (приблизно по 30 тис. 911 грн у місяць). Окремо він задекларував 2 млн 797 тис. 657 грн доходу від підприємництва.
Будівля готелю була зведена ще в 1983 році й сьогодні потребує капіталовкладень, хоча останні роки заклад отримував менш як 1 млн грн чистого прибутку, а у 2022 році – понад 8,5 млн грн збитку.
Готель має 126 номерів, ресторан, кав’ярню, парковку, 5 залів для проведення конференцій та банкетів. Нещодавно рішенням Кабміну це державне підприємство зі сфери управління Міноборони передали до Фонду держмайна для подальшої приватизації.
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…