З 12 по 18 лютого на застуди, грип та COVID-19 захворіли 191 933 українці: більшість (101 996 осіб) — діти. До лікарень потрапило 5 853 пацієнти. Тоді як з 5 по 11 лютого захворіло 232 199 осіб, із них 124 690 — діти віком до 17 років. Медичної допомоги потребували 7 259 осіб, інформує МОЗ.
З початку епідсезону у жовтні на гострі респіраторно-вірусні інфекції перехворіло понад три мільйони українців — це 9% населення країни. Зараз фіксуємо поступове зниження пікових показників захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19, які реєструвалися раніше на рівні країни. Епідпоріг перевищено лише в Чернівецькій області. В 20 регіонах циркулюють віруси грипу штамів А та В. За попередній тиждень зафіксовано шість летальних випадків від ускладнень грипу, здебільшого це люди старші 60 років, які не мали щеплення проти грипу. Тому людям старше 60 років, з хронічними чи супутніми захворюваннями, а також вагітним варто проконсультуватись із сімейним лікарем та посилити імунітет, — пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
З 12 по 18 лютого в країні зареєстровано шість летальних випадків внаслідок ускладнень грипу: два випадки — в Хмельницькій області (померлим було 65 та 81 рік), один — у Києві (48 років), один — у Львівській області (75 років). У Рівненські області від ускладнень грипу померла 10-річна дитина, 18-річна — у Житомирській області. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу. Летальні випадки через ускладнення грипу почали реєструвати наприкінці грудня, наразі хвороба забрала життя 50 людей.
За минулий тиждень (з 12 по 18 лютого) COVID-19 виявили у 2 142 людей. Найбільше захворілих наразі у Хмельницькій області. Госпіталізації потребували 613 захворілих, 91 з яких — діти. По всій країні зареєстровано 11 летальних випадків, померлі не були щеплені проти COVID-19. Загалом з початку епідсезону 141 839 людей перехворіли на COVID-19: померло 743 людини, у т. ч. чотири дитини віком до 17 років.
Щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для всіх українців та доступні у кожній області. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у лікарнях. Також до медзакладів країни у січні доставили безоплатну вакцину для проведення щеплень проти грипу для населення. Щоб отримати безоплатне щеплення, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи пункту щеплення у медзакладах. Наразі вакцина доступна у всіх регіонах. Інформацію про найближчий пункт вакцинації, його адресу та графік роботи можна дізнатись, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…