Здоров'я

МОЗ та ВООЗ оприлюднили нову стратегію співпраці

Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) спільно опублікували Стратегію співпраці ВООЗ з Україною на 2024-2030 роки, інформує МОЗ.

Метою документа є розбудова стійкої, орієнтованої на людей системи охорони здоров’я, що здатна надавати високоякісну медичну допомогу всім громадянам, незалежно від їхньої платоспроможності, а також долати складні проблеми охорони здоров’я, пов’язані з війною, що триває.

Повномасштабна війна чітко показала нам, що впоратися з такими викликами для медичної системи можна лише спільними зусиллями. Всесвітня організація охорони здоров’я завжди була та залишається нашим стратегічним партнером. Разом ми працюємо не лише за напрямом реагування на надзвичайні ситуації, але і фокусуємося на реформуванні української системи охорони здоров’я. Для того, щоб цей рух був максимально продуктивним, важливо визначити чіткі пріоритети. Саме вони закладені в оприлюдненій Стратегії співпраці ВООЗ з Україною на 2024-2030 роки, — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Стратегія окреслює зобов’язання ВООЗ підтримувати Україну в її зусиллях щодо реформування системи охорони здоров’я, наголошуючи на необхідності інвестицій в інфраструктуру охорони здоров’я, розвиток робочої сили та впровадження реформ для досягнення стандартів ЄС.

Доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні, наголосив на важливості стратегії, зазначивши: «Інвестиції в систему охорони здоров’я є вирішальними для реагування на нагальні потреби, викликані війною, а також для закладення основи здорової, більш стійкої України в майбутньому. Оскільки ВООЗ відзначає 30 років постійної присутності в Україні, ми розглядаємо цю нову стратегію як підтвердження нашого зобов’язання бути поруч з Україною».

Стратегія зосереджена на трьох ключових пріоритетах: забезпечення загального доступу до якісних медичних послуг, запобігання та зменшення основних ризиків для здоров’я та підтримка реформ системи охорони здоров’я. Ці пріоритети спрямовані на вирішення широкого кола викликів, з якими стикається Україна, включаючи тягар неінфекційних захворювань, загрозу інфекційних захворювань, таких як туберкульоз та ВІЛ, а також потребу в комплексних послугах психічного здоров’я та реабілітації.

Також ВООЗ планує тісно співпрацювати з українським урядом, міжнародними партнерами та місцевими громадами для реалізації стратегії. Це включає використання розгалуженої мережі експертів і ресурсів ВООЗ як в Україні, так і в усьому світі для надання технічної та операційної підтримки.

Деревянко Гелена

Recent Posts

Притула прокоментував мобілізацію в Україні: “Не можна так ставитись до людей”

У звʼязку з дією правового режиму воєнного стану, в Україні посилили процес мобілізації. Як наслідок, трапляються різні…

4 хв. ago

Бутусов заявив про загрозу втрати Красногорівки і звинуватив комбрига 59 бригади

Український військовий журналіст Юрій Бутусов заявив про загрозу втрати прифронтового міста Красногорівки. Про це журналіст написав у…

8 хв. ago

Уряд Шмигаля навмисне зупинив створення унікального захисту енергетики від ракет

Відповідальність за зупинку будівництва третього рівня захисту енергетичних обʼєктів несе особисто очільник Кабміну Денис Шмигаль,…

11 хв. ago

Скандал за скандалом: Микола Тищенко знову “зашкварився”

Не встигла країна відпочити від новин про Миколу Тищенка, як раптом спалахнув новий скандал. "Ексслуга…

15 хв. ago

Повістки поштою: у МО попередили, коли почнуть їх масово розсилати українцям

Після закінчення 60-денного терміну, передбаченого законом для уточнення військово-облікових даних, в Україні для передачі повісток…

18 хв. ago

Безугла знову накинулася на Сирського та “рознесла” його: нова гучна заява нардепки

Народна депутатка Мар'яна Безугла знову "рознесла" головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Цього разу вона розкритикувала його за поїздки на…

20 хв. ago