Росіяни спільно з вірменами перебували на КПП «Агарак» понад 30 років
Російські прикордонники залишили прикордонний контрольно-пропускний пункт «Агарак» на кордоні Вірменії з Іраном, де вони спільно з вірменами перебували понад 30 років (з 1991 року). Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
30 грудня прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що вірменські прикордонні війська почали патрулювати КПП «Агарак» без російських сил.
У ISW припускають, що ймовірно російські прикордонники залишили цей район відповідно до угоди від жовтня 2024 року про те, що прикордонники Вірменії поновлять контроль над пунктом пропуску з 1 січня 2025 року.
«Виведення російських прикордонників з КПП «Агарак» відбулося за п’ять місяців після того, як російські прикордонники завершили виведення військ з єреванського міжнародного аеропорту «Звартноц». Це ще раз продемонструвало прихильність Вірменії до скорочення двосторонніх відносин з Росією у сфері безпеки», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, у вересні слідчий комітет Вірменії заявив про відкриття кримінального провадження проти п’ятьох громадян країни та двох колишніх мешканців Карабаху через спробу захоплення влади.
Єреван заморозив свою участь в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).
До слова, з часів розпаду СРСР у 1991 році, Вірменія багато років була одним з найближчих союзників Російської Федерації. Зокрема, російські військові допомогли країні встановити контроль на частиною Нагірного Карабаху в першій половині 1990-х років та створити в регіоні «Нагірно-Карабаську республіку».
Після укладання мирного договору в 1994 році, бойові дії між Вірменією та Азербайджаном припинилися. Однак час від часу в регіоні спалахували сутички зі стріляниною між азербайджанськими та вірменськими прикордонниками та військовими. Найбільш масштабні бойові дії знову спалахнули у 2020 році. Азербайджан за підтримки Туреччини, відсунув лінію розмежування у Нагірному Карабасі та змусив вірменських військових відступити. Росія не надала достатньої військової підтримки Вірменії й відтоді Єреван почав згортати тісне партнерство з Москвою.
Найшвидшою твариною у світі є гепард. Ці кішки здатні розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.…
Олександр Лукашенко — самопроголошений президент Білорусі, який уже 30 років при владі, і допомагає Росії воювати…
В Україні діють суворі правила мобілізації, але є категорії громадян, яких не призивають через проблеми…
Цьогоріч ПФУ "забере" пенсію у частини українців. Вилучення відбуватиметься з визначеного переліку причин. Через що…
Після 28 лютого, коли минає термін дії поточних відстрочок від мобілізації, керівники критично важливих підприємств…
Гренландія може коштувати 50 мільярдів доларів – це двадцята частина річних витрат США на оборону.…