Доктор Смерть будує нову капсулу для евтаназії після смерті американки

Творець сумнозвісної «капсули самогубства» Sarco, відомий австралійський лікар і активіст Філіп Нічке, якого медіа називають «Доктором Смерть», оголосив про плани виготовити новий пристрій для асистованих самогубств. Повернутися до створення капсули його змусило вилучення оригіналу швейцарською поліцією, яка розслідує загадкову смерть 64-річної американки.

Як повідомляє Daily Mail, жінку знайшли мертвою у капсулі, яка була розташована в лісовій зоні поблизу Мерісхаузену, Швейцарія.

За інформацією поліції, американка активувала пристрій, наповнивши його камеру газоподібним азотом, що призвело до смертельної гіпоксії. Проте сліди задушення, виявлені на тілі жінки, викликали підозри щодо обставин її смерті, через що було розпочато кримінальне розслідування.

Філіп Нічке, засновник евтаназійної групи Exit International, заявив, що не планує відмовлятися від свого проєкту. Наразі він перебуває у Нідерландах, де планує друкувати нову версію Sarco на 3D-принтері. «Зараз у нас немає діючого пристрою, але ми почали друкувати ще один. Як тільки він буде готовий, ми розглянемо варіанти його використання, хоча наразі у Швейцарії залишається багато невизначеностей», – зазначив Нічке, коментуючи свої плани для Daily Mail.

За швейцарськими законами, які дозволяють допомогу у самогубстві, але вимагають від лікарів діяти «безкорисливо», капсула Sarco вважається легальним засобом для проведення асистованої евтаназії. Проте вилучення пристрою та арешт швейцарського лікаря Флоріана Віллета, який надавав допомогу американці у день її смерті, додали невизначеності до перспектив використання Sarco у Швейцарії.

Зараз у черзі на використання пристрою близько 120 осіб з різних країн, які звернулися до Exit International. Капсула Sarco, як пояснює Нічке, має забезпечувати безболісне та швидке завершення життя для тих, хто страждає від невиліковних хвороб або важких станів. Проте цей метод викликає багато етичних запитань, а також суперечки у суспільстві та правових органах різних країн.

Романчук Микола

Recent Posts

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

5 хв. ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

28 хв. ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

33 хв. ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

34 хв. ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

1 годину ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

1 годину ago