Доктор Смерть будує нову капсулу для евтаназії після смерті американки

Творець сумнозвісної «капсули самогубства» Sarco, відомий австралійський лікар і активіст Філіп Нічке, якого медіа називають «Доктором Смерть», оголосив про плани виготовити новий пристрій для асистованих самогубств. Повернутися до створення капсули його змусило вилучення оригіналу швейцарською поліцією, яка розслідує загадкову смерть 64-річної американки.

Як повідомляє Daily Mail, жінку знайшли мертвою у капсулі, яка була розташована в лісовій зоні поблизу Мерісхаузену, Швейцарія.

За інформацією поліції, американка активувала пристрій, наповнивши його камеру газоподібним азотом, що призвело до смертельної гіпоксії. Проте сліди задушення, виявлені на тілі жінки, викликали підозри щодо обставин її смерті, через що було розпочато кримінальне розслідування.

Філіп Нічке, засновник евтаназійної групи Exit International, заявив, що не планує відмовлятися від свого проєкту. Наразі він перебуває у Нідерландах, де планує друкувати нову версію Sarco на 3D-принтері. «Зараз у нас немає діючого пристрою, але ми почали друкувати ще один. Як тільки він буде готовий, ми розглянемо варіанти його використання, хоча наразі у Швейцарії залишається багато невизначеностей», – зазначив Нічке, коментуючи свої плани для Daily Mail.

За швейцарськими законами, які дозволяють допомогу у самогубстві, але вимагають від лікарів діяти «безкорисливо», капсула Sarco вважається легальним засобом для проведення асистованої евтаназії. Проте вилучення пристрою та арешт швейцарського лікаря Флоріана Віллета, який надавав допомогу американці у день її смерті, додали невизначеності до перспектив використання Sarco у Швейцарії.

Зараз у черзі на використання пристрою близько 120 осіб з різних країн, які звернулися до Exit International. Капсула Sarco, як пояснює Нічке, має забезпечувати безболісне та швидке завершення життя для тих, хто страждає від невиліковних хвороб або важких станів. Проте цей метод викликає багато етичних запитань, а також суперечки у суспільстві та правових органах різних країн.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

3 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

3 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

3 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago