Кілер ФСБ і шпигуни: найближчими годинами відбудеться обмін між Росією, США, Німеччиною та Білоруссю

Заарештовані в Словенії російські шпигуни, які видавали себе за громадян Аргентини Людвіга Гіша і Марію Розу Майєр Мунос, але насправді є Артемом Вікторовичем Дульцевим і Анною Валеріївною Дульцевою, можуть бути обміняні на громадян європейських країн та США в рамках великого обміну між Росією, США, Німеччиною та Білоруссю. Про це повідомляє словенський канал N1.

Дульцеви зізналися на секретному процесі в окружному суді Любляни, о 12:20 було зачитано вирок, який було оголошено пізніше. За шпигунство їх засудили до загального покарання в один рік і сім місяців позбавлення волі, що приблизно стільки ж, скільки вони вже провели під вартою. Тепер Словенія готується до їхньої депортації. Рішення є остаточним.

Двоє російських шпигунів були присутні під час винесення вироку, а камери N1 також ексклюзивно зафіксували їхній вихід із суду. За достовірною інформацією N1, вони є частиною масштабнішого обміну полоненими, який, як очікують, відбудеться між Росією, Сполученими Штатами Америки, Німеччиною та Білоруссю найближчими годинами. Крім нелегалів, заарештованих у Словенії, Володимир Путін може також після багатьох років зусиль повернути вбивцю з російської секретної служби ФСБ.

Дульцеви біля будівлі суду Фото: N1

Анна Валеріївна Дульцева та Артем Вікторович Дульцев перебувають під вартою з 5 грудня 2022 року, коли поліція заарештувала їх у люблянському районі Чрнуче.

За даними N1, двоє російських шпигунів на допитах зберігали мовчання. Як стало відомо сьогодні журналістам, під час затримання їх спіймали, коли вони надсилали інформацію в Москву.

Що відомо про російських шпигунів закордоном

У російському розвідувальному апараті нелегалами вважаються ті шпигуни, які спершу роками тренуються на батьківщині, потім залишають Росію, а натомість повинні також відмовитися від контактів із членами своєї родини, оскільки їх ніщо не повинно пов’язувати з Росією.

Вони часто виїжджають за кордон парами, одружуються і заводять дітей для більш переконливого враження, що вони просто звичайна сім’я і не більше. Перш за все, вони будують свою фальшиву особистість за кордоном. У спецслужбах зазначають, що вони будують легенду, але вона не має бути російською і має бути підтверджена особистими документами, що проходять перевірку. Двоє російських шпигунів, заарештованих у Словенії, мали аргентинські паспорти й приїхали до Словенії з Аргентини 2017 року.

Аргентинські паспорти російських шпигунів Дульцевих Фото: N1

У цільовій країні вони працюють під глибоким прикриттям і добувають інформацію. Вони добре оснащені технічно. І вибудовують стосунки з політиками, дипломатами, бізнесменами, діячами мистецтва, від яких отримують важливу для Кремля інформацію.

Анна Дульцева в галереї Фото: N1

Прикриттям у російських шпигунів у Словенії була комп’ютерна компанія та онлайн-галерея мистецтв, а також офіс на вулиці Пармова в Любляні.

Що буде після вироку Анні та Артему Дульцевим

За інформацією N1, російські шпигуни стануть частиною масштабнішого обміну полоненими, який, як очікують, відбудеться найближчими кількома годинами між Росією, США, Німеччиною та Білоруссю, у ньому також беруть участь кілька інших країн.

Кажуть, що після багатьох років зусиль Путін навіть примудрився включити в обмінний список кілера російської секретної служби ФСБ Вадима Красікова, який посеред білого дня в Берліні вбив 2019 року колишнього чеченського командира Зелімхана Хангошвілі, який воював проти Росії у Другій чеченській війні.

Кілер Вадим Красиков Фото: Скриншот

Красиков приїхав у берлінський парк на велосипеді. Спочатку він вистрілив у спину Хангошвілі, який прийшов із мечеті, потім зліз із велосипеда і двічі вистрілив йому в голову з близької відстані. На момент ліквідації в берлінському парку теж було багато дітей. Його засудили до довічного ув’язнення в Німеччині.

Тиск на Захід з метою включення ув’язненого в Німеччині Красикова в обмін полоненими, якому країни Заходу тривалий час чинили опір, за даними N1, здійснювався з Білорусі, лише кілька днів тому. У Словенії немає громадян, яких треба визволяти з російських в’язниць, тож Дульцевих можуть і просто екстрадувати.

Кого можуть обміняти з російських в’язнів

Не виключено, що в обмінний список увійдуть німець Ріко Крігер, якого спочатку до розстрілу засудив суд у Білорусі, а потім помилував Олександр Лукашенко.

Співробітник Червоного хреста Ріко Крігер Фото: Bild

Крігера звинуватили в тому, що нібито за завданням українських спецслужб він прибув до Білорусі із завданням здійснити теракт на залізниці.

Також повідомляється, що до списку занесено американського журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича, засудженого в Росії 19 липня цього року до 16 років позбавлення волі.

Еван Гершкович Фото: Новый день

Гершковича визнали винним за обвинуваченням у тому, що його журналістська поїздка в Єкатеринбург у березні 2023 року мала на меті не виконання журналістської роботи, а збір інформації про російський оборонний завод.

Москва так і не надала доказів його ймовірного шпигунства. І адміністрація США, і Wall Street Journal неодноразово заявляли, що Гершковіча затримали несправедливо і що він лише займався журналістською діяльністю в Росії.

Останній обмін полоненими між Сполученими Штатами та Росією відбувся на початку грудня 2022 року в аеропорту Абу-Дабі. Американську баскетболістку Бріттні Грайнер обміняли на торговця зброєю Віктора Бута.

Нагадаємо, російські опозиційні ЗМІ раніше припустили, що до обмінного списку також можуть включити політв’язнів. Володимир Кара-Мурза, художниця Олександра Скочиленко і ще кілька людей загадковим чином “вибули” з колоній, у яких відбували термін.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago