У світі бум на препарат, що підвищує сексуальний голод: жінок просять стежити за своїми напоями

На жаль, проблема сексуального насильства над жінками є загальною для світу, і дуже часто у злочинах замішані наркотики. Зараз Австралійська федеральна поліція разом із прикордонниками відловлюють по всій країні контрабандні поставки небезпечної речовини, пов’язаної і з сексуальним насильством, і з передозуванням. Йдеться про бутандіол, який відомий як бутират або просто бут – промисловий хімікат, що використовується для виробництва пластику, гум, розчинників, поліефірів, поліуретанів. Але його застосування не за призначенням, а у якості наркотику набуло в Австралії таких масштабів, що три місяці тому уряд був змушений змінити закон і офіційно визнати бутандіол наркотиком, контрольованим на кордоні, повідомляє The Guardian.

Щоправда, це не надто допомогло – за ті ж три місяці поліція та прикордонники вилучили понад 4 тисячі літрів бутандіолу, більшість якого завозиться з Китаю. Легальний імпорт за наявності відповідних дозволів також існує, але переважно бут ввозиться контрабандою, під виглядом косметики чи продуктів – на банках та коробках написано одне, а всередині – бутандіол. 

За неофіційними даними поліції, починаючи з 2020 року, більша частина кримінальних справ про зґвалтування на побаченнях пов’язана саме з ним. Наразі правоохоронці заявляють, що це проблема усієї Австралії та попереджають жінок про необхідність бути обережними на побаченнях із незнайомцями – зокрема, як мінімум, слідкувати за своїми напоями.

Під дією бутандіолу жертва може нічого не відчувати і не пам’ятати.

Справа в тому, що якщо наркомани найчастіше вживають бутандіол за допомогою ін’єкцій для швидкого досягнення мети та більш інтенсивних ефектів, у сексуальних злочинах він використовується у рідкому вигляді. Причому попри те, що це агресивний промисловий хімікат, рідкий бутират не має ані специфічного смаку, ані запаху. Тобто підмішувати його у воду, алкоголь та будь-які напої можна легко та непомітно.

Для побачень цей наркотик зручний ще й особливостями своєї дії. По-перше, він викликає сп’яніння, схоже на алкогольне, тобто навіть якщо жертва на зустрічі п’є каву, “п’яний ефект” все одно забезпечений. По-друге, виникає відчуття ейфорії, безмежного щастя, легкості, веселощів, бажання рухатися та танцювати. По-третє, бутірат посилює і сексуальне бажання, і задоволення від сексу. Все разом це робить його ідеальною “добавкою” для побачення. Якщо не брати до уваги жахливих наслідків: при збільшенні дози можливий непробивний сон, втрата свідомості, амнезія, і жертва, залишившись живою, якщо не сталося передозування, нічого не відчуватиме і пам’ятатиме.

Зараз Австралія закликає уряди Співдружності націй, до яких входять 56 держав, теж внести зміни до законодавства і поставити бутандіол в один ряд із найнебезпечнішими наркотиками.

Ольга Степанова

Recent Posts

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

4 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

12 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

21 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

30 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

38 хв. ago

Світло буде по 2,64 за кВт/год: у Кабміні встановили пільгові тарифи на електрику

Уряд схвалив постанову про диференціацію пільгового тарифу на електроенергію за рахунок механізму ПСО. Про це…

45 хв. ago