Девід Чолмонделі, 7-й маркіз Чолмонделі, і його дружина Роуз Генбері опинилися в центрі скандалу. Сусідів і друзів принца Вільяма і Кейт Міддлтон у Норфолку звинуватили в тому, що їхній величний маєток зі 106 кімнатами сповнений антикварних цінностей династії Цин, отриманих незаконним шляхом. Про це пише Daily Mail.
Хоутон-хол — сімейна резиденція 7-го маркіза Чолмонделі. Це один із найприголомшливіших величних будинків країни — особняк зі 106 кімнатами, який щороку приваблює тисячі туристів.
Але тепер Хоутон-хол, родинна резиденція Девіда Чолмонделі, 7-го маркіза Чолмонделі, перебуває під пильною увагою китайських інтернет-розшуковців, які стверджують, що в маєтку зберігаються антикварні цінності, вкрадені за часів династії Цин.
Зображення будинку, внесеного до списку пам’яток архітектури I ступеня, побудованого на замовлення сера Роберта Волпола 1722 року, стали вірусними в соціальних мережах, незважаючи на запевнення представників маєтку, що жодного предмета з обстановки не було вкрадено.
Китайські “детективи” вийшли в TikTok, щоб звинуватити 63-річного маркіза і його 40-річну дружину Роуз Генбері — сусідів принца і принцеси Уельських — у тому, що вони живуть на награбовану здобич, яку вони успадкували від його прославлених предків Сассонів.
Сім’я Сассон, яка отримала прізвисько “Ротшильди Сходу”, заробила статки, займаючись торгівлею текстилем, чаєм і опіумом в Індії та Китаї в 19 столітті.
Розквіт їхнього бізнесу збігся з “століттям приниження” Китаю з 1839 до 1945 року, коли мільйони цінних артефактів були розграбовані британськими та французькими солдатами. Династія Цин правила з 1644 по 1911 рік.
Визначити, які предмети тієї епохи були вкрадені, а які були придбані законним шляхом, складно, але це не зупинило висунення необґрунтованих звинувачень проти Чолмонделі.
Одна людина на Xiaohongshu, сайті, схожому на Instagram, поділилася фотографіями інтер’єру Зали і сказала: “Сассони почали накопичувати своє багатство, грабуючи Китай пізньої династії Цин”.
Інтернет-сищики вивчали фотосесії маркіза і маркізи в журналах Vanity Fair і W, що демонструють розкішну обстановку в маєтку на півночі Норфолка, за чотири милі від Анмер-Холла, заміського будинку Вільяма і Кейт.
Вони зосередилися на кількох предметах меблів, зокрема на туалетній ширмі, прикрашеній горами і журавлями. “Ці культурні реліквії не тільки представляють історію і культуру нашої нації, а й є мудрістю і наполегливою працею наших предків”, — сказала користувач TikTok Кеті Чен.
Хоча Девід, нинішній маркіз, походить по батькові із Сассонів, у маєтку заявили, що предмети, які розглядаються, не були сімейними реліквіями, успадкованими через його сім’ю.
Представник Хоутон-холу заявив: “Предмети китайського походження на фотографіях, на які ви посилаєтесь, були придбані сім’єю Волпол, первісними власниками Хоутона, у XVIII столітті, в середині династії Цін, здебільшого через агентів, а не безпосередньо в Китаї”.
“Ці предмети не були розграбовані, а в основному призначалися для експорту в Європу. Було б важко знайти колекцію заміського будинку, чи то приватну, чи то таку, що належить Національному фонду, в якій не представлені предмети, придбані в Китаї. Це справедливо для більшості європейських і американських колекцій”, — зазначив представник.
Сассони (або Сассуни) були єврейськими банкірами з Багдада, яких і зараз критикують у Китаї за їхню роль у торгівлі опіумом.
Сибіл Сассун, бабусі нинішнього маркіза за батьківською лінією, приписують модернізацію Хоутон-холу після того, як вона вийшла заміж за Джорджа Чолмонделі, п’ятого маркіза, 1913 року.
Її робота з поповнення колекції творів мистецтва Голла, яка включає в себе сучасне мистецтво поряд з картинами старих майстрів, призвела до того, що їй приписують початок “нового золотого століття для Гоутона”.
Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…