У Китай почали тисячами переселятися російські підприємці, лікарі та інженери

Російські підприємці, кваліфіковані фахівці, інженери, лікарі та викладачі останніми роками стали частіше переїжджати на постійне місце проживання до Китаю. Міграція пов’язана з вищими зарплатами та кращими економічними перспективами.

Такого висновку дійшли дослідники Федерального науково-дослідного соціологічного центру (ФНІСЦ) РАН, пише «Независимая газета» .

За даними соціологів, головним чином КНР їдуть жителі столичних регіонів — Москви та Санкт-Петербурга. Проте значна кількість росіян мігрує також із Сибіру та Далекого Сходу, зокрема із Забайкальського краю, Бурятії, Іркутської області, Красноярського, Хабаровського та Приморського краю.

Дослідники наводять статистику, згідно з якою у КНР щорічно переїжджають приблизно 11 тис. росіян. У 2020 році в Китаї на постійній основі проживало понад 16 тис. росіян, показав перепис населення в країні. Однак на сьогоднішній день, за оцінками експертів, реальна чисельність росіян у КНР може становити від 40 до 50 тис. осіб.

Росіяни, які постійно проживають у КНР, тяжіють до великих міст з великими ринками праці, пишуть дослідники. Так, близько 10 тис. людей живуть у Пекіні, 5–6 тис. — у Шанхаї, по 2–3 тис. — у Харбіні, Гуанчжоу, Урумчі, Гонконгу та Макао. Крім підприємців та висококваліфікованих фахівців до Китаю їдуть на навчання студенти та пенсіонери. Останні часто вирушають на «зимівлю» — для сезонного проживання у Китаї різної тривалості. Але іноді це переходить у постійні форми міграції, йдеться у дослідженні РАН. Пенсіонери їдуть до Китаю переважно з регіонів Сибіру та Далекого Сходу.

При цьому в Китаї також проживає понад 2,5 тис. представників російської національності, включаючи нащадків від шлюбів із китайцями. Більшість з них знаходяться в містах Ілі та Тачен у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, Прикордонне у провінції Хейлунцзян, Еергун в автономному районі Внутрішня Монголія. Особливо виділяється Еньхе – Російська волость, де титульною національністю є росіяни, зазначають соціологи. На їхню думку, російськомовні спільноти «можуть стати провідниками російських інтересів та сприяти розвитку міждержавних відносин» Росії та Китаю.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Масовий витік документів: автоінспекції “злили” дані водіїв — у хакерів усе, навіть паспорти

Скани паспортів, ідентифікаційних кодів, водійських посвідчень і техпаспортів українців роками зберігались без пароля на відкритому…

2 хв. ago

Погана прикмета: РФ споряджає багато ТУ-95 і Ту-160 до масованого удару

Росія, ймовірно, готує новий масований ракетний удар по Україні. Моніторингові канали повідомляють, що на аеродромах…

10 хв. ago

Дадуть 30 днів, а далі штраф: як каратимуть українців за прописку

В Україні громадяни, іноземці та особи без громадянства зобов'язані зареєструвати своє місце проживання протягом 30…

17 хв. ago

В Google Play виявлений Царь-бот: російський вірус зі штучним інтелектом краде дані банківських карток

Google Play Store попередив користувачів Android про виявлений вірус TsarBot. Він атакував вже понад 750 банківських…

23 хв. ago

Мільйон для обраних: топам “Енергоатому” облаштували VIP-паркінг без конкурсу, з кишень людей

У розпал війни вкотре стало відомо про сумнівну угоду. Філія "Управління справами" АТ "НАЕК "Енергоатом"…

29 хв. ago

Контракт для 18-24-річних розширили: кому виплатять мільйон гривень

Проєкт “контракт 18-24” планують значно розширити. Тепер одноразова виплата у мільйон гривень для 18-24-річних контрактників…

33 хв. ago