Новий король Малайзії склав присягу на церемонії в національному палаці в Куала-Лумпурі. 65-річний султан Ібрагім змінив на цій посаді аль-султана Абдаллу Султана Ахмад Шаха, який знову очолить свій рідний штат Паханг після завершення п’ятирічного перебування на посаді короля. У Малайзії ротаційна монархія. Правителі дев’яти штатів Малайзії по черзі стають монархами на п’ятирічний термін. Новий король Ібрагім Іскандар володіє мільярдними статками, парком розкішних автомобілів і власною армією.
Про це пише Daily Mail.
На сьогоднішню церемонію в столицю Куала-Лумпур він прилетів із Джохора на золотисто-блакитному Боїнгу 737 — лише одному з кількох приватних літаків зі своєї колекції.
Перед своїм вступом на посаду султан Ібрагім заявив, що має намір бути активним монархом, і запропонував, щоб державна нафтова компанія Малайзії Petroliam Nasional і антикорупційне агентство країни звітували безпосередньо королю.
Він також розповів про свої плани відродити зупинений проєкт високошвидкісного залізничного сполучення між Малайзією і Сінгапуром.
Згідно з унікальною системою монархії, глави дев’яти королівських сімей Малайзії кожні п’ять років по черзі сідають на престол. Монарх носить титул Верховного правителя. Султан Назрін Шах, правитель штату Перак і наступний у черзі на престол, був переобраний заступником короля-султана Ібрагіма.
Монархія в Малайзії відіграє переважно церемоніальну роль, але її вплив останніми роками суттєво зріс.
Король зазвичай діє за порадою прем’єр-міністра і кабінету міністрів Малайзії, але, згідно з федеральною конституцією, його наділяють деякими особливими повноваженнями, включно з повноваженнями призначати прем’єр-міністра. Король також має право оголошувати надзвичайний стан і милувати злочинців. Також він є захисником ісламу і традицій.
65-річний магнат Султан Ібрагім Іскандар (Дев’ять штатів Малайзії є монархіями. Сім із них — очолюються султанами) відомий, як колекціонер унікальних авто.
У нього парк із 300 розкішних автомобілів, зокрема є одне авто, “подароване Адольфом Гітлером”, парк приватних літаків і власна армія.
Ібрагім може похвалитися маєтком, який оцінюють приблизно в 4,5 мільярда фунтів стерлінгів, але його реальне багатство вважається набагато більшим.
Частково це завдяки його великій бізнес-імперії, яка простягається від нерухомості до телекомунікацій та електростанцій, не кажучи вже про величезні володіння іноземною власністю і пакети акцій у різних інших компаніях.
Вважають, що султан Ібрагім прагнутиме зміцнити владу чинного прем’єр-міністра Анвара, якого 2018 року помилував попередній монарх Мухаммед V після того, як його запроторили до в’язниці за звинуваченнями в “содомії та корупції”, які, за його словами, були політично вмотивованими.
Султан також відкрито висловлюється про питання добробуту і щорічно здійснює поїздки на своєму мотоциклі, щоб зустрітися з людьми свого штату, проводить зустрічі та мітинги, щоб почути проблеми і бажання свого народу.
Але його увага до проблем найбідніших верств населення Малайзії поєднується з його неймовірним багатством, чим султан Ібрагім не соромиться виставляти напоказ.
Дружина султана Ібрагіма Раджа Заріт Софія — випускниця Оксфордського університету і народилася в іншій королівській родині. У пари шестеро дітей.
64-річна Софія розмовляє п’ятьма мовами, активно виступає за поліпшення використання англійської мови в Малайзії, є плідною письменницею, авторкою чотирьох дитячих книжок, а також веде газетну колонку. У рідному штаті її прозвали “Королевою черв’яків”.
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…
Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…