Прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан під час урядового засідання доручив розробити законодавчі ініціативи для націоналізації активів компанії Молдовагаз, частка якої контролюється російським Газпромом. Про це повідомили місцеві ЗМІ.
Речан висловив незадоволення через рішення Газпрому припинити з 1 січня 2025 року постачання газу в придністровський регіон.
“Це рішення суперечить чинному договору між Молдовагазом і Газпромом, і ґрунтується на вигаданому боргу, який нібито перевищує 700 мільйонів доларів. Міжнародний аудит не підтвердив існування цього боргу. Можливо, ці кошти пішли на розкішні витрати, але неприпустимо перекладати цей тягар на плечі молдавських громадян. Ми подолаємо цю ситуацію, як вже робили раніше під час енергетичного шантажу з боку Росії”, – заявив прем’єр.
Він доручив міністру юстиції Вероніці Михайлов-Морару підготувати необхідні зміни до законодавства, щоб здійснити націоналізацію стратегічних підприємств.
“Прошу підготувати відповідні поправки до законодавства, щоб забезпечити можливість націоналізації. Ці об’єкти були фактично відняті у нас, і тепер ми повинні повернути їх до державної власності”, – резюмував Речан.
Нагадаємо, що в суботу Газпром оголосив про припинення постачання газу до Молдови з 1 січня через невиконання платіжних зобов’язань за поточним контрактом. У відповідь Молдова пригрозила подати позов проти Газпрому в арбітраж.
Також минулого тижня стало відомо, що в Молдові введено обмеження на споживання електроенергії, зокрема в години пік. Раніше, в грудні, уряд оголосив надзвичайний стан, що дозволяє оперативно реагувати на енергетичні виклики.
Найшвидшою твариною у світі є гепард. Ці кішки здатні розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.…
Олександр Лукашенко — самопроголошений президент Білорусі, який уже 30 років при владі, і допомагає Росії воювати…
В Україні діють суворі правила мобілізації, але є категорії громадян, яких не призивають через проблеми…
Цьогоріч ПФУ "забере" пенсію у частини українців. Вилучення відбуватиметься з визначеного переліку причин. Через що…
Після 28 лютого, коли минає термін дії поточних відстрочок від мобілізації, керівники критично важливих підприємств…
Гренландія може коштувати 50 мільярдів доларів – це двадцята частина річних витрат США на оборону.…