В Індії набувають популярності “школи злодіїв” для дітей: як неповнолітніх готують до кримінального життя

В Індії зростає популярність так званих “шкіл злодіїв”, де дітей навчають кримінальної майстерності. Відчайдушні батьки з бідних сіл платять величезні суми, щоб відправити своїх дітей до цих нелегальних закладів, які готують їх до життя у злочинному світі.

Як повідомляє індійське видання NDTV, в Індії є кілька штатів сумно відомими своїми “школами злодіїв”, де дітей віком від 12 до 13 років залучають до навчання під пильним керівництвом місцевих кримінальних угруповань. “Вчителі” у цих школах — досвідчені злочинці та члени банд, які навчають підлітків “професійному” грабунку.

Програма навчання включає такі дисципліни, як кишенькові крадіжки, викрадення сумок у людних місцях, ухиляння від поліції, витримка побоїв, а також гра в азартні ігри та нелегальний продаж алкоголю. Випускники таких шкіл часто вміло вливаються в елітні кола, беручи участь у крадіжках на багатих весіллях.

Місце в такій школі коштує батькам 200-300 тис. рупій (приблизно від 2-3 тис. доларів). Попри вартість, подібна “освіта” вважається вигідною інвестицією: за інформацією місцевих ЗМІ, підлітки після “випуску” можуть заробляти у 5-6 разів більше, ніж їхні батьки витратили на навчання. До того ж, батьки можуть отримувати щорічну виплату від лідерів банд, що становить від 300-500 тис. рупій (3–6 тис. доларів).

За даними поліції, понад 300 дітей із подібних шкіл були залучені до крадіжок під час весіль по всій Індії. Наприклад, 8 серпня на пишному весіллі в Джайпурі злодій викрав сумку з коштовностями на суму 15 мільйонів рупій (180 тис. доларів) та 100 тис. рупій готівкою. 

Інспектор поліції Рамкумар Бхагат зауважив, що боротьба з цим явищем надзвичайно складна через те, що більшість злочинців — неповнолітні. Хоча за крадіжки в Індії передбачено до семи років ув’язнення, правова система країни більш м’яко ставиться до злочинів, скоєних неповнолітніми, роблячи акцент на їх виправленні.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

5 хв. ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

14 хв. ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

22 хв. ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

29 хв. ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

38 хв. ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

47 хв. ago