У ЄС зміняться правила щодо ручної поклажі у літаках: пояснення Єврокомісії

Єврокомісія оголосила про те, що 1 вересня 2024 року в аеропортах країн-членів Євросоюзу знову буде запроваджено обмеження на перевезення рідин у ручній поклажі. Втім Єврокомісія пояснила, що не буде жодних єдиних правил ЄС, які зобов’язують авіакомпанії включати у вартість квитка ручну поклажу вагою до 10 кг. Про це пише in-cyprus.philenews.

Тимчасові заходи вимагатимуть, щоб усі рідини, гелі, пасти та аерозолі були об’ємом менше 100 мл та поміщалися у прозорий пластиковий пакет перед проходженням контролю у будь-якому аеропорту ЄС.

Це рішення Єврокомісії скасовує нещодавнє послаблення обмежень на пронесення рідин в аеропортах, де було встановлено обладнання нового покоління C3 для ручної поклажі.

Нові правила будуть застосовуватися в усіх аеропортах ЄС, включаючи ті, де встановлені системи виявлення вибухових речовин у ручній поклажі (EDSCB), які раніше дозволяли мандрівникам провозити рідини об’ємом понад 100 мл.

Ручна поклажа у літаках

На додаток до обмежень на перевезення рідин Єврокомісія виклала рекомендації для ручної поклажі.

  • Обмеження за вагою: трохи більше 10 кг.
  • Обмеження за кількістю: одна ручна поклажа + одна невелика особиста річ.
  • Обмеження за розміром: розміри ручної поклажі (включаючи ручки та колеса) не повинні перевищувати 55x40x20 см, а особисті речі не повинні перевищувати 40x30x15 см.

Особиста річ, наприклад, дамська сумочка, рюкзак або сумка для ноутбука, повинна поміщатися під сидінням перед пасажиром.

Утім, пізніше Єврокомісія пояснила, що найближчим часом не буде жодних єдиних правил ЄС, які зобов’язують авіакомпанії включати у вартість квитка ручну поклажу вагою до 10 кг. Крім того, немає єдиного стандартизованого розміру ручної поклажі. Надруковані на минулому тижні параметри (55x40x20 см) є рекомендаціями.

Єврокомісія також заявила, що у липні вона організувала семінар для обговорення потенційних загальногалузевих стандартів ваги та розмірів ручної поклажі, проте вони не були ратифіковані у вигляді директиви. Єврокомісія чекає на більш детальну інформацію від представників галузі та планує провести ще один семінар восени.

Ольга Степанова

Recent Posts

Не мають законної сили: через які повістки не зможуть покарати

В Україні триває процес загальної мобілізації, під час якого територіальні центри комплектування активно розсилають повістки…

6 хв. ago

На замітку господиням: 3 помилки, які зіпсують пасту карбонара

Під час приготування пасти карбонари чи болоньєзе можна допустити деякі помилки, які зіпсують смак страви.…

16 хв. ago

ЄС закликав виконати ордери на арешт Путіна

Євросоюз закликав усі держави, які ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов'язання. Зокрема йдеться про арешт…

29 хв. ago

Чи може ТЦК передати повістку через родичів: юрист дав пояснення

Військовослужбовці ТЦК не можуть передати повістку військовозобов'язаному через родичів. Якщо це сталося, то документ не…

44 хв. ago

Експерти пояснили небажання Путіна оголошувати нову хвилю мобілізації

Росія наразі не планує оголошення нової хвилі мобілізації в короткостроковій або середньостроковій перспективі, оскільки президент…

44 хв. ago

Стало відомо, хто може отримати пенсію загиблого військового

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. В Україні існує декілька видів пенсії,…

56 хв. ago