У Чехії ухвалили рішення підтримати поправку уряду щодо продовження тимчасового захисту для українських біженців. Стало відомо, як зміняться виплати для однієї категорії громадян, які знайшли прихисток у дружній державі.
Біженці, які не потребуватимуть захисту, зможуть залишитись у Чехії на довгострокове проживання. Поправку тепер обговорюватимуть комітети парламенту з питань безпеки та соцполітики.
Як відомо, тимчасовий захист у Чехії для біженців з України діє до березня наступного року та надає доступ до освіти, ринку праці та державного медичного страхування. Станом на кінець березня 2024 року цей статус продовжили 32 тисячам біженців. Щотижня до країни прибувають майже 1500 осіб. У першій декаді червня кількість складала 355 тисяч осіб, а зараз могла зрости до 400 тисяч біженців.
За словами міністра праці та соціальних справ Маріана Юречки, працевлаштувалися у Чехії 120 тисяч біженців працездатного віку були, це близько 70%.
Умовами отримання спеціальної довготермінової посвідки на проживання є проживання у Чехії понад два роки, дійсний закордонний паспорт, забезпечення житлом, відсутність пільг та економічна незалежність. Діти обов’язково мають відвідувати місцеву школу.
Ухвалено збільшення грошової допомоги для біженців з інвалідністю – приблизно до 12 000 крон, а саме 4400 крон для дорослих та 6600 крон для дітей. Це підвищення стане компенсацією за втрату безплатного житла з вересня.
Депутат від ANO Їржі Машек висловився про українців, які підлягають військовій службі та користуються тимчасовим захистом у Чехії. На його думку, вони повинні повернутися додому, щоб продовжити термін дії документів. Проте їм дозволено користуватися тимчасовим захистом навіть із простроченими документами.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…