Уряд Польщі обіцяє за кілька днів вирішити долю військовозобовʼязаних чоловіків, які перебувають у країні

У Польщі готують до затвердження нову редакцію закону про допомогу громадянам України. Серед інших питань влада планує врегулювати перебування українських чоловіків призовного віку у своїй країні. Вже за кілька днів у законі пропишуть, що робитимуть: або сприятимуть їхньому поверненню додому, або залишать на загальних правах як і усіх, хто знайшов прихисток у Польщі від війни. 

Як повідомляє польське видання RMF24, про це заявив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Марцін Кервінський. Законопроєкт вже розглядають на засіданні польского уряду, рішення приймуть за кілька днів. 

“Тимчасовий захист у Польщі для українців діє до 30 червня 2024 року. З 1 липня правила перебування українців хочуть змінити – нову редакцію закону представлять на засіданні у вівторок. За кілька днів ми подамо нову редакцію цього закону, де будуть врегульовані усі ці питання щодо чоловіків з України”, – зазначив Кервінський.

Над рішенням поточної ситуації працює заступник міністра Мацей Дущик. За словами Кервінського, Польща не передає дані про біженців навіть українській стороні – ця країна дотримується принципів демократії і гуманізму, яким керуються усі країни Євросоюзу. Тому винятків ні для кого не роблять. 

Обмеження прав українських чоловіків за кордоном

Наразі діє призупинення консульських послуг для чоловіків 18-60 років, які живуть в інших країнах, оскільки 23 квітня українські дипустанови припинили цю функцію за розпорядженням Кабміну. Юристи розкритикували дії українського МЗС, назвавши їх такими, що порушують права громадян.

Раніше деякі політики у Польщі та Литві висловили готовність допомогти Україні повернути чоловіків додому. А у Німеччині влада категорично виключає будь-яку можливість примусової депортації за статевою ознакою. Після оголошення цієї позиції Німеччини стало відомо, що Польща офіційно продовжить тимчасовий захист українським біженцям – і це також  стосується й українців без паспорта. Відповідь проста: як член ЄС, Польща дотримується загальних правил унії і навряд чи буде йти в розріз з ними. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

1 годину ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

1 годину ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

1 годину ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

1 годину ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

2 години ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

2 години ago