У січні 2023 року в Литві налічувалося майже 95 000 українців з посвідкою на проживання. Через рік їх стало близько 86 000, а в квітні – лише близько 74 000. Про причини виїзду українців з Литви пише 29 квітня литовський сайт lrt.lt.
За даними Департаменту міграції, кількість українців, які мають посвідку на проживання в Литві, зменшується. Ця тенденція спостерігається вже не перший рік.
“Українці не завжди повідомляють про свій від’їзд, тому ми маємо дані з інших країн ЄС. Ми знаємо, що деякі з них дійсно виїжджають до інших країн, Німеччини, Швеції, інших країн, але ми також знаємо, що велика кількість з них повернулася в Україну”, – зазначає директор Департаменту міграції Евеліна Гудзіснкате.
Рейсів до України досі немає, але наразі лише з Каунаса організовують поїздки вісім різних автобусних служб – більше, ніж було до лютого 2022 року.
“Не всі з них працюють щодня, але є, мабуть, 4-6 виїздів на день. Вони їдуть у різні міста, як у Західну Україну, Львів, Київ, так і в Південну Україну, в Одесу, Миколаїв”, – розповідає Едмундас Павловас, керівник відділу міжнародних перевезень транспортної компанії Kautra.
Литовські журналісти пишуть про українку Маргариту, яка вирішила повернутися в Україну з дітьми. Вона прожила в Литві майже рік, влаштувалася і знайшла роботу. Але коли отримала кращу пропозицію в Україні, вирішила повернутися.
“Я повертаюся через роботу, і в мене там була квартира. За нею треба доглядати, тому що, знаєте, я переживаю за майно”, – каже Маргарита.
Вона додає, що багато людей повертаються, тому що тут, у Литві, для українців мало можливостей.
«Та й самим литовцям важко. Зарплати низькі, оренда висока. Моя зарплата була 1000 євро на місяць, а за квартиру треба платити 300-400 євро, щоб одягнути і нагодувати дітей. Це дуже важко”, – каже Маргарита.
За даними Департаменту міграції, щодня в Литві реєструється до 30 українців, які прибувають до Литви. Громадяни України становлять найбільшу частку іноземців з посвідкою на проживання в Литві, за ними йдуть білоруси.
Литва слідом за Польщею може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Таку заяву зробив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас. Він наголосив, що необхідно обдумати, як саме це можна реалізувати. Також країна спершу дочекається, як цю процедуру проводитимуть у Польщі.
Про це пише Delfi. Міністр оборони Литви визнав, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Водночас він додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів й стежить за тим, які рішення з цього питання ухвалить Польща.Він наголосив, що ніхто не буде збирати українських чоловіків і відвозити в Україну. Розглядаються інші варіанти.
Про готовність повертати українських чоловіків мобілізаційного віку з Литви в Україні повідомив президент країни Гітанас Науседа. Він підкреслив, що Київ має мати власні плани щодо мобілізації українців з-за кордону. Україна має мати відповідний механізм, яким би це питання регулювалось. Литовська держава також висловила готовність дуже активно співпрацювати з Києвом для розв’язання проблеми. Водночас прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що питання повернення військовозобов’язаних чоловіків до України слід вирішувати на рівні Європейського Союзу. Наразі литовське законодавство не зобов’язує країну допомагати Україні в мобілізації.
“Це політичне питання, і будь-яке рішення про допомогу Україні буде прийматися на політичному рівні”, – пояснив Егідіюс Гудзінскайте, голова Департаменту міграції. Він також підкреслив, що для реалізації таких рішень потребуватимуться зміни до законодавства Литви. Також слід було б провести узгодження з ЄС.
Дата народження впливає на характер людини, адже саме за цією інформацією астрологи складають гороскопи. Щоб…
Деяким військовозобов'язаним доведеться оновлювати свою відстрочку від мобілізації у лютому. В іншому випадку їх можуть…
Чоботи в жокейському стилі - це елегантне і зручне взуття, яке стає справжнім модним акцентом…
Вторгнення в Україну стало справою життя для російського правителя Володимира Путіна. Він хоче вичавити максимум…
В Україні військовозобов'язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку, поліція має право затримати та доставити до…
Кожна людина знає, що спадщина - завжди животрепетне питання, особливо якщо охочих отримати майно кілька. Існують різні…