У Білгородську область ринули потоки нелегальної зброї з фронту в Україні

У прикордонній з Україною Білгородській області утворився чорний ринок зброї, де за 300–350 доларів можна придбати автомати Калашнікова, ручні гранати і навіть безшумні пістолети. Це випливає із матеріалів районних судів регіону за два роки війни в Україні, з якими ознайомився «Холод».

У рамках уже розглянутих справ правоохоронні органи вилучили 14 автоматів Калашникова, три пістолети, три гранатомети та інші боєприпаси. Щонайменше п’ятеро підсудних зізналися в суді, що купили зброю у російських військовослужбовців.

Гранати у прикордонних районах Росії не коштують практично нічого. Наприклад, чотири гранати були додані «у подарунок» до купленого автомату Калашнікова, одну гранату солдати подарували водієві, який підвозив їх з Білгородської області до Воронежа, ще одну солдат подарував водієві, що проїжджав повз, за допомогу із заглохлою автівкою, дві гранати були подаровані за допомогу із ремонтои машини. Як мінімум в одному випадку військовослужбовець продав автомат Калашнікова, який належить російській військовій частині. 

Поки що зброя та боєприпаси, що потрапили у Білгородсьу область з фронту, використовуютсяь для скоєння злочинів порівняно рідко: частіше їх просто зберігають удома «про всяк випадок», рідше – дістають постріляти на свята просто у дворі або просто перевіряють, чи вони стріляють.

Проте вже відомі й випадки скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів із використанням цієї зброї. В одному з випадків підсудний у місті Валуйки Валуйки Білгородської області кинув бойову гранату в машину свого знайомого, з яким посварився цього дня. Завдяки щасливому випадку від розльоту осколків постраждала тільки машина.

У самому Білгороді в результаті п’яної сварки через будівництво огорожі між будинками одну людину було вбито гранатою Ф-1 і ще одна отримала осколкові поранення. Ще один підсудний погрожував гранатою своїй дружині, вимагаючи, щоб вона забрала заяву про розлучення. Втім, граната була навчальною та, за словами підсудного, теж знайденою у лісі. За це підсудний отримав лише шість місяців колонії-поселення.

Проте скільки ще армійської зброї зберігається сьогодні в Білгородській області у менш активних та товариських приватних власників, оцінити неможливо.

Ольга Степанова

Recent Posts

Найкращі авто для зими: моделі, що легко впораються зі снігом

Нові  автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…

2 хв. ago

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

11 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

11 хв. ago

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

20 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

28 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

48 хв. ago