Нідерланди все більше приваблюють українських біженців: названо причини

Нідерланди мають сталу традицію працевлаштування мігрантів з різних країн, тому це зараз привабливий напрямок для українців. Водночас, ринок праці в країні має певні особливості. Про це у коментарі «Главкому» розповіла керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

За її словами, для українців наразі відкриті вакансії без знання мови – це переважно робота у сільському господарстві (робота в полі та теплицях), у харчовій промисловості (робота на м’ясокомбінатах) та на складах. Такі вакансії передбачають просту фізичну роботу з погодинною оплатою.  

Проте переважна більшість роботодавців у Нідерландах вимагає знання мови на рівні від B1 або базові знання англійської мови. За словами Маргарити Нестеренко, країні бракує ІТ-спеціалістів, інженерів, медсестр, спеціалістів в логістичній сфері, фінансистів, автомеханіків, тощо. Також важливим фактором є наявність у потенційного працівника водійських прав.

«Крім того, оскільки це держава зі старіючим суспільством, часто люди до 75 років залишаються професійно активними. Тому для іноземців роботодавці впроваджують певні вікові обмеження – вакансії для іноземців мають обмеження до 50 років, часто до 45 років. Тож українці старші 45 років, які виїхали до Нідерландів на початку повномасштабної війни, мають труднощі зі знаходженням роботи і повертаються до України або їдуть в інші країни ЄС», – пояснює експертка.

До того ж, якщо у країнах Східної Європи роботодавці часто пропонують безкоштовне житло для працівників і харчування, то у Нідерландах українці мають самостійно подбати про місце проживання. Нестеренко додає, що це часто стає викликом для біженців, адже у країні наявний певний дефіцит помешкань.

До слова, житлова криза в Нідерландах стала настільки гострою, що безпосередньо впливає на те, чи може людина прийняти пропозицію про роботу чи відмовитися від неї. Це особливо помітно серед молоді. 25% часто відмовляються від пропозицій роботи через відсутність житла поблизу. 

Нагадаємо, Нідерланди приймають понад 100 тис. українських біженців, більшість із яких добре інтегрувалися. Водночас значна частина української молоді в цій країні не навчається і не працює. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Удар балістикою по Дніпру: аналітик пояснив, чому не було руйнувань

Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…

20 хв. ago

Стефанчук нагородив “за особливі заслуги” підсанкційного болгарського олігарха

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…

26 хв. ago

ЗСУ ліквідували продюсера телеканалу Russia Today

ЗСУ ліквідували російського пропагандиста, продюсера телеканалу Russia Today Магомеда Бучаєва. Це сталося у Часовому Яру Донецької…

32 хв. ago

Місто збунтувалося через тверезість. Тут 120 років не бачили алкоголю

Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…

38 хв. ago

Мобілізація в Україні: які права мають батьки дітей з інвалідністю

Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…

41 хв. ago

Космічні пенсії: як масово оминають обмеження та отримують до 390 тис. грн на місяць

В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…

42 хв. ago