Європейські країни, зокрема Чехія, Німеччина та Польща, почали розглядати створення “центрів повернення” для українців.
Ці установи мають допомагати тим, хто хоче повернутися додому, а також підтримувати українську діаспору, надаючи інформаційну та соціальну допомогу, пише Українська правда.
Що відомо про ініціативу?
Ідея створення таких центрів належить віцепрем’єр-міністрові України Олексію Чернишову. Він уже веде переговори з Чехією, а Німеччина та Польща також розглядають можливість відкриття перших таких хабів. Очікується, що вони працюватимуть як логістичні та інформаційні платформи для українців, які вирішили повернутися.
Ситуація в країнах ЄС
У Чехії наразі перебувають понад 390 тисяч українців із тимчасовим захистом. Німеччина планує поступово скорочувати допомогу новоприбулим, а Польща переглядає програми підтримки, залишаючи їх лише для найуразливіших.
Чи варто повертатися?
Європейські країни продовжують допомагати українцям, але ресурси не безмежні. Тим, хто не зміг адаптуватися або не має стабільного джерела доходу за кордоном, може знадобитися повернення додому.
Влада України та європейські партнери працюють над тим, щоб зробити цей процес зручним і прозорим.
Популярні місця відпочинку по всій Європі запроваджують антитуристичні обмеження в боротьбі за поліпшення життя своїх розгніваних місцевих…
Верховна Рада готується запровадити оподаткування доходів, отриманих українцями від операцій із криптовалютою. За словами голови парламентського фінансового…
Тарифи на основні комунальні послуги залишаються незмінними після 30 квітня. Але все ж таки в…
Частина доларів, які українці можуть зберігати вдома, мають печатки або інші дивні позначення. Проблема виникає…
З підвищенням температури автовласникам по всій Україні нагадують про важливість переходу із зимових шин на…
Українці, які через війну опинилися у складних обставинах, можуть претендувати на одноразову допомогу у розмірі…