Норвезький уряд анонсував вагомі зміни для українців, що стосуються зменшення фінансової допомоги та посилення заходів контролю. Через хороші умови підтримки в Норвегії шукають прихистку чимало людей, але держава більше не має ресурсів для забезпечення біженців.
Про це йдеться в заяві на офіційному сайті уряду Норвегії.
Зміни торкнуться проживання у центрах надання притулку, піклування про домашніх тварин і різноманітних соціальних виплат. Деякі норми ще будуть обговорювати, втім представники уряду впевнені у позитивному результаті дискусій.
“Ми повинні посилити програму і рівень виплат, щоб забезпечити контроль над потоком біженців. Ми не можемо допустити, щоб тиск на муніципалітети став настільки високим”, – зауважила голова норвезького Мін’юсту Емілі Мель.
Отже пропозиції уряду Норвегії стосовно біженців з України такі:
Як видно, зміни дійсно вагомі. Подібна практика скорочення допомоги для підштовхування людей повертатися в Україну з’явилася не тільки в Норвегії. Чимало європейських країн після двох років повномасштабної війни вирішили відмовитися від початкового рівня підтримки, оскільки не мають достатньо ресурсів, щоб забезпечувати наших громадян.
Нагадаємо, нещодавно радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко заявив, що Європа повинна повністю припинити надання допомоги, аби біженці активніше поверталися додому.
Раніше ми розповідали, що біженці не лише користуються фінансовими виплатами за кордоном, але й активно витрачають власні кошти, збережені на українських банківських картках. За підрахунками Національного банку, обсяг розрахунків з міжнародними платіжними системами за 2023 рік становив 18 млрд доларів.
Іншими словами, саме такий відтік коштів з України генерують наші громадяни, які проживають в Європі. У 2022 році сума витрат була ще більшою – 20 млрд доларів. Тож виходить наступне: щодня розрахунки сягають 35 млн доларів. Це гроші, що йдуть на купівлю продуктів харчування, одягу, оплату транспорту і розваг, подорожі та інші потреби людей.
І навпаки, в Україну за 2023 рік було відправлено 10,6 млрд доларів. Тож надходження з-за кордону становлять трохи більше половини обсягу фінансового відтоку.
Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…
Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…
Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…
На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…
Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…
Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…