Європейське місто повністю відмовилося від одноразових стаканчиків

Влада столиці Норвегії ухвалила рішення про заборону одноразових стаканчиків. У Осло порахували, що щорічно використовують близько 3 млн стаканів. Про це пише Newsinenglish.no

Таке рішення спрямоване на зниження рівня забруднення міста та покращення екологічної ситуації.

Представник Агентства з охорони навколишнього середовища країни Маріт Веа заявила, що одноразові стаканчики стали серйозною проблемою для Осло.

«Вони валяються і плавають усюди, створюючи безлад і забруднюючи навколишнє середовище. Ми розробляємо плани звільнення від них, і перехід на багаторазовий посуд та упаковку – важливий крок у цьому напрямку», – зазначила вона в інтерв’ю.

Веа підкреслила, що у найближчих планах муніципалітету – впровадження системи багаторазових контейнерів для гарячих та холодних напоїв.

В рамках цієї ініціативи планується встановити автомати, які будуть продавати спеціальні ємності, які призначені для багаторазового використання. Дана система вже успішно протестована в Орхусі в Данії, де клієнти, які обирають багаторазову чашку при покупці кави, вносять заставу у розмірі 5 датських крон (близько $0,50) Якщо вона повертається до автомата, застава повертається на рахунок користувача.

Проте Веа зазначає, що впровадження подібної системи до Осло пов’язане з певними труднощами. Адже необхідно опрацювати деталі контролю за процесом повернення стаканчиків: «За одноразові стаканчики слід би стягувати екологічний збір у розмірі 4-5 крон, щоб зробити багаторазові варіанти привабливішими».

«Однак, наскільки ми зможемо контролювати цей процес в Осло? Це питання, яке ми зараз намагаємося з’ясувати», – додала вона.

Ініціативи боротьби зі сміттям та забрудненням довкілля стали важливим елементом політики багатьох міст світу, і Осло не є винятком. Міське керівництво націлене на покращення стану екологічної ситуації та збереження природних ресурсів для майбутніх поколінь.

Романчук Микола

Recent Posts

Водіїв чекають нові штрафи: білий ромб встановлять на дорогах – що означає дивний знак

В Україні було внесено пропозицію щодо запровадження нового дорожнього знака, що позначає смуги для спільного…

10 хв. ago

Мобілізація жінок, мотивація ухилянтів та методи ТЦК: військовий обурився головними проблемами

Підполковник Головного управління розвідки Андрій Савенко висловився щодо мобілізації чоловіків та жінок, наголосивши на проблемах…

13 хв. ago

У Німеччині близько 75 тисяч українських біженців знайшли роботу за минулий рік

У Німеччині зростає кількість українців, які вже знайшли роботу. Близько 75 тисяч українських біженців працевлаштувалися…

16 хв. ago

Школи в Південній Кореї навчатимуть дітей за підручниками, написаними ШІ

За рівнем освіти Південна Корея посідає 9-те місце у світовому рейтингу QS. Скоро це може змінитися –…

17 хв. ago

Британська розвідка повідомила деталі виробництва «Орєшніка»

Розробка ракети «Орєшнік» відбулася до того, як Російська Федерація в лютому 2019 року оголосила про…

19 хв. ago

Сина норвезької кронпринцеси звільнили з-під варти: деталі скандальної справи

Сина кронпринцеси Норвегії Маріуса Борга Хойбі, який був під вартою через звинувачення у зґвалтуванні, відпустили…

56 хв. ago