Асад терміново полетів до Путіна: РФ може втрати позиції на Близькому Сході

27 листопада військові угрупування антиасадівської опозиції “Гаят Тахрір аш-Шам” та “Сирійська національна армія” розпочали масштабний наступ на Алеппо. Як відзначає аналітик Роман Пономаренко, момент для удару обрали вдало, бо союзники президента Башара Асада наразі послаблені.

За його словами, північні та східні райони Сирії, і зокрема Алеппо, контролює ліванська Хезболла (під проводом іранського КВІР), але її керівництво наразі знищено Ізраїлем. Тому загони Хезболли здебільшого тікають, а не чинять спротив.

Експерт вважає, що на цьому фоні малоймовірно, що Іран відправить свої польові війська підтримувати маріонетковий сирійський уряд.

“Інший “меч Асада”, російська армія, зав’язла в Україні. Тому бойовики просуваються доволі бадьоро, арабські джерела повідомляють, що урядові війська Асада за 1,5 дні втратили понад 50 поселень, 15 військових укріплених пунктів та всю провінцію Західне Алеппо”, — додав Пономаренко.

У відповідь, вчора ввечері асадисти розпочали контрнаступ. В ньому задіяли єдиний наявний потужний кулак – Республіканську гвардію, яку очолює брат президента Махер Асад. Боєздатність її непогана, але це дуже обмежений ресурс. Інші підрозділи урядових військ мають сумнівну боєздатність. Якщо фронт впаде, а режим почне хитатися, вони відразу розбіжаться, вважає експерт.

“Втрата Алеппо може поставити режим Асада в критичне становище. В Сирії є ще два потужні місцеві гравці, які поки спостерігають – курди та до ІДІЛ. Все це в комплексі швидко обвалить хитку конструкцію “дамаської стабільності”. Вчора Асад терміново вилетів в Москву, просити Путіна про допомогу. Проте момент для сирійського президента максимально невдалий, бо його російський колега зараз зайнятий грою в “Орєшнік”, і йому явно не до сирійських проблем”, — говорить Пономаренко.

На його думку, можливе падіння режиму Асада і черговий виток сирійської війни різко підкосить позиції РФ на Близькому Сході та її реноме “впливового міжнародного гравця”. Послабляться і місцеві позиції Ірану.

“Для нас все це буде вигідним в усіх сенсах. Будь-який ресурс, який Путін скерує на підтримку свого союзника, ослабить російські воєнні зусилля проти України. Тому нам максимально вигідна затяжна війна в Сирії, з залученням російських людських і матеріальних ресурсів (без яких Асад просто не втримається)”, — підкреслює Пономаренко.

Окрім того, за його словами, важливо розуміти, що для України в цьому конфлікті друзів немає. Всі противники Асада – це не романтичні “борці за свободу”, а радикальні ісламські терористичні рухи, які здебільшого фінансуються ззовні та нічого конструктивного в собі не несуть.

Романчук Микола

Recent Posts

Patriot обіцяли — але чи дадуть? Стало відомо, коли Україна отримає системи ППО

Нещодавно канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявляв, що ЗРК Patriot для України будуть доставлені за тижні. Крім того,…

27 секунд ago

Таємна підтримка Росії? Китай «засвітився» в схемі з дронами — деталі

Китайські двигуни таємно постачаються через підставні компанії державному виробнику безпілотників у Росії під маркуванням «промислових…

14 хвилин ago

Негода насувається: Синоптик Діденко розповіла, де буде найгірше

Синоптик Наталія Діденко попередила українців про короткочасні дощі з грозами. Як передає "Хвиля", про це вона повідомила на своїй…

27 хвилин ago

5 ознак, що пора міняти акумулятор у вашому авто

Акумулятор — це серце електросистеми автомобіля. І навіть якщо авто виглядає справним, проблеми з запуском…

40 хвилин ago

Жінок теж мобілізують? У ЗСУ пролунала несподівана заява

У ЗСУ, коли йде загальна мобілізація, спостерігається стійке зростання участі жінок у всіх сферах військової…

52 хвилини ago

Повістки надсилають навіть заброньованим: у чому причина

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Та навіть чоловіки з офіційною відстрочкою або…

54 хвилини ago