Улюблені всіма дітьми їжачки зараз під загрозою зникнення. Їх було внесено до списку «близьких до вразливого стану» в Червоній книзі Міжнародного союзу охорони природи – за останнє десятиліття чисельність цих тварин зменшилася на третину, повідомляє «The Guardian».
Повідомляється, що популяція їжаків значно скоротилася через зіткнення з автомобілями та недоглянуті сади. Крім того, на їх чисельності негативно позначається використання пестицидів, які часто застосовують аграрії та садівники. Ці хімікати знищують комах, якими харчуються їжаки, і можуть спричиняти отруєння тварин.
«В оцінці Червоної книги також підкреслюється невизначеність даних, наприклад, не повністю відомий ареал цього виду і мало відомостей про популяції. У нас ще є шанс зупинити спад чисельності західноєвропейських їжаків», – заявила представниця спілки охорони природи Абі Газзард.
Товариство захисту ссавців закликає людей дбати про їжаків, створюючи в садах сприятливі умови для збереження дикої природи. Наприклад, залишати в парканах невеликі отвори для вільного пересування «колючок» між ділянками. Також важливо відмовитися від використання пестицидів та створювати укриття або спеціальні будиночки для їжаків.
За інформацією видання, у Великій Британії кожен четвертий вид ссавців перебуває під загрозою зникнення, чисельність багатьох видів зменшується. На думку екологів, це навряд чи стане несподіванкою для багатьох людей, які байдужі до вимирання тварин. Наприклад, коли йдеться про їжаків, багато хто просто зауважує, що «їх більше не видно». Захисники природи сподіваються відновити популяцію, перш ніж їжаки стануть лише далеким спогадом з дитинства.
Окрім їжаків, під загрозою зникнення опинилися прибережні птахи – у Великій Британії чотири види куликів були переведені до категорії «вищого ризику». Це перелітні птахи, які прилітають до країни взимку з холодніших регіонів, відпочивають і харчуються на узбережжі. Серед них – сіра іржанка, чисельність якої у світі з кінця 1990-х років скоротилася на понад 30%. Її статус змінився з «найменшої небезпеки» на «вразливий».
Також чорнозобики тепер входять до категорії «близьких до загрози», а чисельність перевізників-червонозобиків з кінця 2000-х знизилася більш ніж на 30% – тепер вони вважаються «вразливими». Основні загрози для цих птахів включають забруднення, забудову та зміни клімату, що спричиняють підвищення рівня моря, ерозію та ризик повеней.
Крім того, Червона книга вперше оцінювала світові види дерев. Встановлено, що 38% з них перебувають під загрозою зникнення: 16 425 із 47 282 оцінених видів ризикують зникнути. Особливо високий ризик на островах через вирубку лісів для будівництва, сільського господарства, а також через інвазійні види, шкідників та хвороби.
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…