Загалом у 2024 році для отримання тимчасового захисту у Чехії зареєструвалися 320 304 українських біженці (з них 90% – повторно). Серед них, що природно, більшість – це жінки. А загалом найбільше біженців у Чехії з Закарпаття, повідомляє 27 вересня Міністерство внутрішніх справ країни.
Дані отримані в результаті дослідження, проведеного на замовлення Міністерства внутрішніх справ Центром вивчення громадської думки Інституту соціології Академії наук Чеської Республіки та ЮНІСЕФ. В опитуванні взяли участь 13 835 осіб віком від 15 років, з них більшу частину склали люди віком від 18 до 35 років (вони становили 52%).
Біженці найчастіше приїжджають із Закарпатської та Харківської областей чи з Києва. З’ясувалося, що більшість біженців живуть у Празі, Брно та Остраві. При цьому понад чверть біженців проживають у Празі (26%). Три чверті людей живуть у квартирах чи будинках, а 17% – у гуртожитках. Дві третини працюють чи ведуть бізнес, причому майже 86% працюють повний робочий день.
“Більше двох третин з них взагалі не зверталися за гуманітарною допомогою, а їхнє знання Чеська мова також значно покращується”, – сказав міністр внутрішніх. справ Віт Ракушан.
Тож понад дві третини біженців взагалі не зверталися за гуманітарною допомогою, а п’ята частина є одержувачем гуманітарної допомоги. Найчастіше гуманітарну допомогу отримують з вікової групи від 56 років і більше.
Щодо повернення в Україну, то майже дві третини біженців планують залишитися в Чехії навіть після закінчення тимчасового захисту. Понад 20% переселенців розраховують на постійне повернення в Україну після закінчення війни.
Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні…
Картопля - одна з найпопулярніших і універсальних овочів. Він доступний, недорогий і багатий на поживні…
Небо знову вирішило внести свої корективи в наші буденні турботи. На цьому тижні Сонце підкидає…
У четвер, 21 листопада, речник Пентагону Сабрінга Сінгх заявила, що США підтверджують застосування Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності,…
У Бундесвері створено документ з 1000 сторінок під назвою "Німецький оперативний план", який передбачає підготовку…
Ситуація на ринку житла в Канаді настільки плачевна, що більшість людей тепер вважають володіння власним…