Більшість німецьких емігрантів проживає у Швейцарії
Майже 13 тис. громадян Німеччини емігрували у 2023 році до сусідніх Австрії та Швейцарії, випливає з опублікованих даних Федерального статистичного відомства, пише видання Die Zeit.
«Громадяни Німеччини, які бажають залишити країну, все частіше обирають Швейцарію, при цьому тенденція посилюється. Австрія також є одним із найкращих напрямків еміграції», – зазначає видання.
За даними статистичної служби, станом на 2023 рік майже 316 тис. німців офіційно проживали на території Швейцарії, що на 1,5% вище за показники за 2022 рік. Як зазначають експерти, окрім географічної близькості, а також відсутності мовних бар’єрів, ключовими мотивами для переїзду останнім часом також стають такі фактори, як вищий рівень життя та заробітних плат, а також порівняно низькі податки.
«Кількість німців, які живуть у Швейцарії, зростає вже багато років», – вважають у Федеральному статистичному відомстві.
Австрія другим за популярністю місцем еміграції для німців, причому кількість переїжджають туди в останні роки зростає ще вищими темпами, ніж у Швейцарію. Як випливає із статистичних даних, станом на 2023 рік в країні проживало понад 225 тис. німців, при цьому за минулий рік цей показник збільшився на 3,7% або 8,2 тис. осіб.
«Просторова близькість і спільна мова полегшують зміну місця проживання як на Австрію, так і на Швейцарію», – зазначає видання.
Лідером серед країн, у яких німецька мова не є однією з основних, стала Іспанія: на початок 2024 року в країні було офіційно зареєстровано близько 126 тис. громадян Німеччини. Однак, як зазначає статистичне відомство, частка німців, які воліють жити у середземноморській країні, суттєво скоротилася за минулий рік – на 11,8%.
Швейцарія також є провідною країною за кількістю випадків переїзду громадян Німеччини. Зокрема, у 2022 році було досягнуто нового щорічного максимуму, коли паспорт альпійської республіки отримали майже 9 тис. німців. На другому місці Швеція: громадянство скандинавської країни отримали майже 1,3 тис. німців.
Нагадаємо, за перші шість місяців цього року кількість банкрутств компаній у Німеччині зросла майже на 30%. За даними Creditreform, за перші пів року 2024 року у ФРН загалом зареєстровано близько 11 тис. банкрутств компаній – це найгірший показник за останні 10 років.
Штучний інтелект Gemini, створений Google, раптом видав користувачеві про те, що люди шкідливі, марні і…
На Хмельниччині трапився черговий скандал із лікаркою МСЕК. Цього разу на перший план вийшла лікарка…
Українці, які шукають роботу в Польщі, наступного року зможуть знайти чимало вакансій у сферах, де…
Пропозиція деяких народних депутатів про розформування ТЦК та СП та відправлення їх персоналу на фронт…
Головнокомандувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський опинився під загрозою звільнення. Таку думку висловив в ефірі…
У 12% українців недостатньо грошей навіть на продукти. Такі дані наводяться у звіті про результати…