Європейський Союз оприлюднив звіт про якість життя у містах за 2023 рік. Виявилося, що в одній із популярних європейських столиць жителі зовсім не почуваються в безпеці.
Тільки 38% жителів столиці Італії визнають, що почуваються в безпеці на вулицях Рима вночі. Це місто є одним із найпопулярніших туристичних напрямків у світі. Але його визнали найнебезпечнішим містом Європи за підсумками 2023 року.
Отже, Рим визнали найнебезпечнішим містом у Європі. На другому місці в цьому антирейтингу — грецька столиця Афіни. Тут лише 40% населення почувається в безпеці. На третій позиції — французьке портове місто Марсель. Тут про безпеку заявили лише 43% опитаних.
Водночас найбезпечнішими європейськими містами визнали столицю Данії Копенгаген, іспанське місто Ов’єдо та столицю Словенії Любляну. Всі ці лідери отримали позитивну оцінку від 87% респондентів.
Звіт показав, що в невеликих містах люди почуваються спокійніше. У середньому сім із десяти жителів вважають, що їхнє життя повністю в безпеці. У більш населених містах (до 250 тисяч осіб) у безпеці почуваються 75% жителів. А в містах-мільйонниках ситуація гірша – тут про безпеку заявляють приблизно 67% жителів.
Жінки у великих містах рідше говорять про безпеку, ніж чоловіки (67% проти 72%). Освіта позитивно відзначається на сприйнятті безпеки. 71% жителів міст, які мають вищу освіту, заявили, що відчувають себе безпечно навіть у нічний час проти 67% жителів з базовою освітою.
Також спостерігається певна різниця між містами всередині країн. Наприклад, у Франції частка жителів, які почуваються безпечно вночі, коливається від 43% у Марселі до 82% у Бордо. Схожі відмінності простежується в Бельгії, Болгарії, Чехії, Греції, Італії та Туреччині. При цьому не сильно відрізняються результати у містах Данії, Австрії, Фінляндії, Словаччини, Швейцарії та Великої Британії.
Повний звіт Євросоюзу про якість життя в містах можна знайти за цим посиланням.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…