Вже облаштувалися: половина українських біженців у Німеччині вже ніколи не повернеться додому

Понад 65% громадян України, які покинули країну через російське вторгнення та осіли у Німеччині, не планують повертатися додому після того, як війна завершиться. Вони планують залишитися в Німеччині, зокрема у Берліні. При цьому півтора року тому більшість з них ще говорила про повернення до України.

Про це сказав президент Державного управління у справах біженців (LAF) Марк Зайберт у коментарі агентству Deutsche Presse-Agentur. За його словами, саме такий результат дають соціальні опитування, які регулярно проводяться у центрі тимчасового розміщення в районі Тегель.

“Зараз близько 65 відсотків кажуть: “Ми залишимося тут. Ми облаштовуємось”, – сказав він.

Зайберт підкреслив, що зміни у настрої біженців демонструє, зокрема, зростання інтересу до курсів німецької мови. Окрім того, на нещодавно організованому ярмарку вакансій біженці виявили велику зацікавленість до роботи в Німеччині.

Німеччина продовжує бути лідером з кількості українців, які перебувають там, як біженці: за деякими підрахунками, там зараз до 1,1 млн громадян нашої країни. Зокрема у Берліні, за різними даними, перебуває до 60 тисяч біженців з України, до 3000 з них розміщено у Тегелі. Багато українців винаймають приватне житло, або знайшли прихисток у місцевих мешканців.

“Українці мають особливий статус перебування, відмінний від статусу осіб, які шукають притулку. Цей статус дозволяє їм працювати, а також набувати різних соціальних пільг, включаючи медичне обслуговування та інші види підтримки”, – додає агентство.

Українські біженці: чому держава може їх втратити

Згідно з опитуванням Центру міжнародних інституційних порівнянь та міграційних досліджень Інституту Ifo в Мюнхені, майже чверть українських біженців у Європі не планують повертатися додому. Водночас президент України Володимир Зеленський не раз заявляв, що хоче, щоб біженці повернулися, щоб підтримати зруйновану війною економіку і протистояти Росії. Глава держави пояснює, що Україна має повернути 7,5 млн біженців з-за кордону (тобто майже усіх, хто виїхав) щоб “годувати” 10,5 млн пенсіонерів.

У випадку завершення війни у 2025 році близько 2-2,5 мільйона українців можуть повернутися на батьківщину з європейських країн. Це випливає з даних, які навів демограф і заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун. На його думку, потрібно боротися саме за ту частку українців, які ще не визначились з вибором: залишатись їм в ЄС чи повертатись на Батьківщину.

Романчук Микола

Recent Posts

Путін використовує Казахстан для обходу санкцій

Російський диктатор Володимир Путін надалі використовуватиме Казахстан для полегшення схем обходу санкцій. Путін і президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зустрілися…

5 хв. ago

«Mouse haircut»: Стильна стрижка з 70-х знову у тренді – пасує абсолютно всім

Нещодавно в Мережі завірусилася зачіска «mouse haircut», що в перекладі означає «мишача» стрижка. Попри свою…

11 хв. ago

Проїзд на жовтий сигнал світлофору: водіїв чекають штрафи

Водіїв, які системно проїжджають на жовтий сигнал світлофора, будуть позбавляти прав. Про це йдеться у законопроєкті №12172,…

24 хв. ago

Головна бізнес-премія країни «Вибір року 2024» оголосила перелік брендів-лідерів на вітчизняному ринку

Нагороди цього року отримали компанії, які продемонстрували відмінні результати в різних галузях: від виробництва дитячих…

24 хв. ago

До 68600 гривень: в Польщі українці можуть отримати дотацію на ремонт орендованого житла

Українці можуть одержати до 7 тис. зл (68600 гривень) на ремонт орендованого житла у Польщі. Як…

42 хв. ago

З’явились подробиці ракетного удару по Києву

У четвер, 28 листопада, росіяни завдали удару ракетами по Києву. Про це повідомила Київська міська військова адміністрація.…

44 хв. ago