Понад 65% громадян України, які покинули країну через російське вторгнення та осіли у Німеччині, не планують повертатися додому після того, як війна завершиться. Вони планують залишитися в Німеччині, зокрема у Берліні. При цьому півтора року тому більшість з них ще говорила про повернення до України.
Про це сказав президент Державного управління у справах біженців (LAF) Марк Зайберт у коментарі агентству Deutsche Presse-Agentur. За його словами, саме такий результат дають соціальні опитування, які регулярно проводяться у центрі тимчасового розміщення в районі Тегель.
“Зараз близько 65 відсотків кажуть: “Ми залишимося тут. Ми облаштовуємось”, – сказав він.
Зайберт підкреслив, що зміни у настрої біженців демонструє, зокрема, зростання інтересу до курсів німецької мови. Окрім того, на нещодавно організованому ярмарку вакансій біженці виявили велику зацікавленість до роботи в Німеччині.
Німеччина продовжує бути лідером з кількості українців, які перебувають там, як біженці: за деякими підрахунками, там зараз до 1,1 млн громадян нашої країни. Зокрема у Берліні, за різними даними, перебуває до 60 тисяч біженців з України, до 3000 з них розміщено у Тегелі. Багато українців винаймають приватне житло, або знайшли прихисток у місцевих мешканців.
“Українці мають особливий статус перебування, відмінний від статусу осіб, які шукають притулку. Цей статус дозволяє їм працювати, а також набувати різних соціальних пільг, включаючи медичне обслуговування та інші види підтримки”, – додає агентство.
Згідно з опитуванням Центру міжнародних інституційних порівнянь та міграційних досліджень Інституту Ifo в Мюнхені, майже чверть українських біженців у Європі не планують повертатися додому. Водночас президент України Володимир Зеленський не раз заявляв, що хоче, щоб біженці повернулися, щоб підтримати зруйновану війною економіку і протистояти Росії. Глава держави пояснює, що Україна має повернути 7,5 млн біженців з-за кордону (тобто майже усіх, хто виїхав) щоб “годувати” 10,5 млн пенсіонерів.
У випадку завершення війни у 2025 році близько 2-2,5 мільйона українців можуть повернутися на батьківщину з європейських країн. Це випливає з даних, які навів демограф і заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун. На його думку, потрібно боротися саме за ту частку українців, які ще не визначились з вибором: залишатись їм в ЄС чи повертатись на Батьківщину.
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…