Китай розлютився на Росію

Схоже, що зараз рубль перебуває у вільному падінні. Цього тижня він упав приблизно на 6%, а якщо брати показник на місяць, то майже на 15%, пише експерт Тімоті Еш, substack.com.

Наближаючись до позначки 112 щодо долара США, рубль зараз перебуває на найнижчому рівні з часів паніки, яка виникла після «раптового» повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року — це не стало несподіванкою для деяких, наприклад, для вашого покірного слуги, який передбачав повномасштабне вторгнення ще 2015 року.

Рубль, схоже, слабшає через рішення адміністрації Байдена посилити режим санкцій проти Росії. Це можна було побачити влітку в санкціях проти московської валютної біржі MOEX, потім посилення вторинних санкцій щодо Росії, а потім протягом останнього тижня, коли США нарешті ввели санкції проти Газпромбанку. Останній є основним каналом, через який Росія здійснює операції з нафтою та енергоносіями. Цього тижня G7 також доклала зусиль щодо посилення санкцій проти тіньового нафтового флоту Росії. Усе це ускладнює для Росії здійснення торгових операцій.

Рушійною силою останніх дій G7, здається, є злагоджені зусилля збільшити економічні витрати війни в Україні та змусити режим Путіна сісти за стіл переговорів із новою адміністрацією США, щоб послабити переговорну позицію Росії на цих переговорах на користь України.

Також складається враження, що Китай працює над тим, щоб допомогти G7 у цьому, а не робить все можливе, щоб допомогти Росії зменшити тиск на карбованець. Китай, ймовірно, розлютили дії Росії щодо залучення Північної Кореї до конфлікту, що ще більше виводить Північну Корею зі стратегічної орбіти Пекіна. Китай також, ймовірно, хоче, щоб його вважали за корисне для адміністрації Трампа, прагнучи завоювати там друзів, які допоможуть забезпечити помірність тарифів.

Всі ці останні зусилля Заходу щодо санкцій відбуваються на тлі того, що через понад 1000 днів війни російські резерви скоротилися, а ЦБ РФ втратив доступ до щонайменше $330 млрд валютних резервів, які зберігалися в юрисдикціях G7. Тому він менше валютних резервів, у тому числі можна захистити рубль.

Для Росії та росіян слабкий рубль означає вищу інфляцію, як наслідок, вищі ставки ЦБ РФ (вже на рівні 21%), нижчі темпи зростання і, нарешті, нижчий рівень життя росіян. Це призведе до того, що витрати на війну остаточно ляжуть на російське населення, що може змусити Путіна двічі подумати над продовженням війни. Вже те, що Путін використовував північнокорейські війська в Курській області, показує, що він нервує через людську та соціальну ціну війни для росіян. Він демонструє вразливість.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Топ небезпечних дієт, які можуть “вбити”

У гонитві за ідеальною фігурою багато людей готові випробувати найрізноманітніші дієти. Однак деякі з них…

20 секунд ago

Актуально при блекаутах: чи дійсно відключення Wi-Fi, Bluetooth і GPS економить заряд батареї

Економія заряду акумулятора телефону дуже актуальна для українців через регулярні, а інколи й раптові відключення…

8 хв. ago

Проблема не в ТЦК: Білецький назвав головну проблему мобілізації

Командир Третьої штурмової бригади Андрій Білецький назвав головну проблему мобілізації в Україні. На його думку,…

15 хв. ago

Ядерний удар по Україні: що треба робити, щоб урятувати своє життя

Нещодавно росія вдарила по Дніпру своєю новою зброєю - ракетою "Горішник", яка може нести ядерний…

23 хв. ago

Хто став найкращим співаком у світі: результати голосування

Американський співак і автор пісень Бруно Марс став переможцем у рейтингу найкращих співаків усіх часів.…

24 хв. ago

Світла не буде взагалі: терміново введено 4 черги відключень – Укренерго заявило про кромешну темряву

28 листопада по всій Україні будуть примусово збільшені обмеження на електроенергію. Чотири одночасні черги відключень…

27 хв. ago