Схоже, що зараз рубль перебуває у вільному падінні. Цього тижня він упав приблизно на 6%, а якщо брати показник на місяць, то майже на 15%, пише експерт Тімоті Еш, substack.com.
Наближаючись до позначки 112 щодо долара США, рубль зараз перебуває на найнижчому рівні з часів паніки, яка виникла після «раптового» повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року — це не стало несподіванкою для деяких, наприклад, для вашого покірного слуги, який передбачав повномасштабне вторгнення ще 2015 року.
Рубль, схоже, слабшає через рішення адміністрації Байдена посилити режим санкцій проти Росії. Це можна було побачити влітку в санкціях проти московської валютної біржі MOEX, потім посилення вторинних санкцій щодо Росії, а потім протягом останнього тижня, коли США нарешті ввели санкції проти Газпромбанку. Останній є основним каналом, через який Росія здійснює операції з нафтою та енергоносіями. Цього тижня G7 також доклала зусиль щодо посилення санкцій проти тіньового нафтового флоту Росії. Усе це ускладнює для Росії здійснення торгових операцій.
Рушійною силою останніх дій G7, здається, є злагоджені зусилля збільшити економічні витрати війни в Україні та змусити режим Путіна сісти за стіл переговорів із новою адміністрацією США, щоб послабити переговорну позицію Росії на цих переговорах на користь України.
Також складається враження, що Китай працює над тим, щоб допомогти G7 у цьому, а не робить все можливе, щоб допомогти Росії зменшити тиск на карбованець. Китай, ймовірно, розлютили дії Росії щодо залучення Північної Кореї до конфлікту, що ще більше виводить Північну Корею зі стратегічної орбіти Пекіна. Китай також, ймовірно, хоче, щоб його вважали за корисне для адміністрації Трампа, прагнучи завоювати там друзів, які допоможуть забезпечити помірність тарифів.
Всі ці останні зусилля Заходу щодо санкцій відбуваються на тлі того, що через понад 1000 днів війни російські резерви скоротилися, а ЦБ РФ втратив доступ до щонайменше $330 млрд валютних резервів, які зберігалися в юрисдикціях G7. Тому він менше валютних резервів, у тому числі можна захистити рубль.
Для Росії та росіян слабкий рубль означає вищу інфляцію, як наслідок, вищі ставки ЦБ РФ (вже на рівні 21%), нижчі темпи зростання і, нарешті, нижчий рівень життя росіян. Це призведе до того, що витрати на війну остаточно ляжуть на російське населення, що може змусити Путіна двічі подумати над продовженням війни. Вже те, що Путін використовував північнокорейські війська в Курській області, показує, що він нервує через людську та соціальну ціну війни для росіян. Він демонструє вразливість.
Незважаючи на те, що в Таїланді знаходяться найбільш переповнені туристами міста, саме в цій країні приїжджі…
В Україні й надалі підвищуватимуть кількість необхідного стажу для виходу на пенсію. Як передає портал…
По мірі того, як галузь електромобілів стрімко розвивається, авто на електродвигунах помітно збільшують запас ходу. Однак жоден…
Позашлюбна донька так званого "президента" Росії Володимира Путіна переховується у Парижі під чужим прізвищем. Мова йде про Єлизавету…
Водії в Україні повинні бути уважними до термінів дії своїх прав, адже за керування з…
Реєстр "Оберіг" синхронізований із ключовими державними базами даних, що дозволяє автоматично ставити на військовий облік…