Швеція депортувала в Білорусь учасника протестів 2020 року: його одразу арештували

Швеція депортувала в Білорусь двох людей, які брали участь в протестах проти фальсифікації виборів 2020 року. Принаймні одного з них одразу заарештували, повідомляє шведське радіо Ekot.

Як розповів журналістам Адвокат Стефан Крстіч, громадянин Білорусі приїхав до Швеції з матір’ю два роки тому і попросив притулку. У 2020  році вони брали участь у масових протестах проти режиму Лукашенка. Вони попередили шведську владу про те, що вдома проти них було відкрито кримінальне провадження і їм загрожує ув’язнення за політичними мотивами.

Але минулого року їхні заявки на надання притулку були відхилені, а тиждень тому їх нібито депортували зі Швеції до Білорусі.

За словами їхніх родичів, з якими спілкувався Ekot, чоловіка, ймовірно, заарештували прямо на кордоні та, як повідомляється, доставили до слідчого ізолятора в Мінську. В чому саме його звинувачують, невідомо.

Адвокат Стефан Крстіч, який представляв інтереси кількох білорусів-шукачів притулку в Швеції, каже, що донедавна Міграційне агентство Швеції оцінювало їхні причини для надання притулку на основі застарілої інформації, яка не враховувала події 2020 року і подальші репресії.

“Моя картина така, що багато хто провалився крізь тріщину. Зрештою, їхні справи про надання притулку розглядалися згідно зі старою інформацією про країну, яка стверджувала, що багато проблем [з політичними утисками в Білорусі] були обмеженими до 2020 року, що немає жодних ознак того, що опозиційні партії переслідуються на системній основі”, – пояснив він.

В Міграційному агентстві Швеції відмовилися детально коментувати причини події, заявивши, що їм відомо про цей випадок, і що відомство критикують за його дії.

Масові протести в Білорусі у 2020 році

Після президентських виборів, які відбулися 9 серпня 2020 року, Білорусь охопили масові протести. Оскільки переможцем на них оголосили Олександра Лукашенка, який перебував при владі з 1994 року, опозиція та велика частина громадян вважали результати сфальсифікованими. 

Протести охопили всю країну, зокрема столицю Мінськ, і супроводжувалися жорсткими діями силових структур проти демонстрантів. У відповідь на це протестувальники організовували страйки, марші та інші форми ненасильницького опору. Попри тривалість і масовість протестів, режим Лукашенка залишився при владі, отримавши підтримку з боку Росії. 

Після кількох місяців безуспішного опору диктатурі народні протести вщухли, а режим Лукашенка розпочав широкомасштабні репресії проти учасників цих масових виступів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чи можуть студента мобілізувати під час канікул

Студентів під час літніх канікул не можуть мобілізувати. Адже це не передбачено українським законодавством. Про це повідомляє УНІАН…

2 хв. ago

Не вистачить на хліб і ліки: пенсіонерам можуть нарахувати копійки – стаж не допоможе

Заробляв чесно, відкладаючи мрії на потім, — а на старість отримав менше, ніж вартує аптечка.…

10 хв. ago

Як почистити світле замшеве взуття: корисний лайфгак

Світле замшеве взуття виглядає елегантно та стильно, але його делікатність робить його особливо вразливим до бруду та плям.…

22 хв. ago

Приїхали: додатковий білок в раціоні потрібен не всім

Споживання білка завжди домінує у порадах щодо фітнесу. Незалежно від того, чи хочете ви покращити фізичну форму чи…

31 хв. ago

Тарифы на газ и электроэнергию с 1 мая: какие суммы будут в платежках за куб и киловатт

Несмотря на нестабильный экономический климат, правительство Украины продолжает отдавать приоритет тарифному регулированию как ключевому механизму…

39 хв. ago

Балістика не допомагає: чарт Spotify в Україні очолили три композиції російських виконавців

Попри щоденні обстріли українських міст, музичні стримінгові платформи в Україні продовжують фіксувати високий попит на…

46 хв. ago